Як вибрати макбук? З інтернет-магазином Свайп все просто. Наш сайт пропонує великий вибір техніки Apple, а зручна навігація допоможе швидко знайти омріяний пристрій. В інтернет-магазині Свайп ви купите Apple MacBook, MacBook Pro та MacBook Air та іншу оригінальну продукцію. Кваліфіковані менеджери на swipe.ua допоможуть у разі виникнення питань. У нас ви знайдете безліч акцій та вигідних пропозицій. Також ми пропонуємо покупки з розтермінуванням, а відправлення ваших замовлень відбувається щодня. З нами ви легко визначитесь, який макбук чи інший пристрій Apple кращий. Далі пропонуємо ознайомитись з особливостями легендарних Macbook Air 2019 і Macbook Air 2020.

Відмінності Macbook Air 2019 і Macbook Air 2020

Разом з новим планшетом, у 2020 році, без зайвого шуму, корпорація Apple презентувала світу Macbook Air 2020. Бентежливою ця подія стала для тих, хто нещодавно купив Macbook Air 2019. Нова модель отримала оптимізовану клавіатуру з механізмом Scissors та безліч інших фішок. Далі порівняємо лептопи Macbook Air 2019 і 2020.

Дизайн

Зовнішня відмінність між Macbook Air 2019 і 2020 полягає у розмірі. Так сталось через застосування нового механізму клавіатури. Останній, до речі, став більш зручним. Розташування шарніру — найтовща частина лептопа. У версії 2019 її розмір складав 1,56 см, а у 2020 — 1,61 см. Це повпливало й на вагу пристрою, адже тепер вона складає 1,29 кг, замість 1,25 кг. Вага в 40 грамів не є значною, але така відмінність є.

Габарити обох пристроїв однакові: 30,41 см та 21,24 см. Не дивлячись на збільшення ваги молодшого брата, він легко розташується в чохлах, створених для старшої моделі. Тенденція оформлення кольорів також залишилась сталою. Отож, обидві моделі доступні в таких відтінках:

  • Gold

  • Silver

  • Space Gray

Клавіатура і сенсорна панель

Найочікуваніше оновлення MacBook Air 2020 — це клавіатура. Вона має назву Magic Keyboard та перемикач типу Scissors. Цей механізм прийшов замість Butterfly, котрий макбуки отримали після редизайну у 2018 році. Кожний користувач Apple знає, що механізм “метелик” приносив безліч проблем. Оновлений “старий-новий” механізм значно практичніший у використанні та гарантує тривалу експлуатацію, особливо в порівнянні з “метеликом”.

Сенсорного екрана тут немає, натомість у верхній частині клавіатури розташувався сканер розпізнавання відбитків пальців Touch ID.

Чергове практичне оновлення нової версії — розташування стрілок у вигляді перевернутої літери “Т”. Такий хід робить експлуатацію ще зручнішою. Слід відзначити, що це не оновлення, а повернення до оптимальної версії від якої корпорація відмовилась у 2018 році.

Настав час поговорити про явні зміни в клавіатурах. Інженери з Купертино оздоблювали клавіатуру-метелик (вона була у версії Макбук ейр 2019 року) гумовою підкладкою, котра мала захищати клавіші від потрапляння бруду. Натомість кнопки більше “залипали”, що викликало купу критики зі сторони користувачів. Дослухавшись до них, корпорація такі відмовилась від надокучливого “метелика” та повернулась до перевірених та оптимізованих “ножиць”. Хід клавіш останніх — 1 мм, що більше, ніж в попередника, тому звук дотику буде дещо гучнішим.

Трекпад в обох версіях неймовірно великий та зручний. Важко знайти кращий за нього. 

Macbook Air 2019 і 2020 мають мікросхему Т2 та сканер Touch ID (як і було зазначено вище). Чіп Т2 містить систему Secure Enclave, котра відповідає за безпечне завантаження. А безпосередньо мікросхема надійно захищає особисті дані. Також він гарантує блискавичне реагування віртуального помічника Siri.

Екран

Дисплей — важливий аспект, на котрий звертають увагу користувачі при виборі лептопа. “Повітряний” Макбук 2020 отримав аналогічний тогорічній версії екран. В цьому є безліч переваг. Особливо тішить екран Retina з розширенням 2560х1600 крапок на дюйм. Така технологія більш оптимальна за TN-матриці. Саме їх використовували для перших версій Air. Суттєву різницю бачимо в збільшенні кутів огляду та покращенні параметрів чіткості. Новітній дисплей отримав підтримку охоплення кольорів Full sRGB. Технологія True Tone, без котрої вже важко собі уявити пристрої Епл, спритно підлаштовує температуру кольорів зображення до умов навколишнього освітлення. Якщо ви працюватимете в офісі або домашніх умовах, то зображуване на дисплеї буде в теплих тонах.

Недоліки також є, але вони не значні. Наприклад Macbook Air 2019 і 2020 не вистачає яскравості дисплею. Логічно, що в останній моделі залишилась аналогічна проблема, адже екран ніхто не міняв. Можливості яскравості сягають показника 400 кдм2. Для комфорту очей хочеться збільшити її, але на жаль це неможливо. Версія Pro отримала 500 кдм2, що вже є хорошим показником для комфортної роботи.

Продуктивність і графіка

Macbook Air 2020 — суттєвий крок вперед до майбутнього. Він отримав процесор Intel 10-го покоління, натомість старший брат має версію Intel 8-го покоління. За своїми характеристиками графічна карта під назвою Intel Iris Plus продуктивніша на цілих 80% за тогорічну модель. 

Процесор Інтел 10 покоління гарантує зростання швидкодії роботи. Існує три варіації моделі 2020 року:

  • двоядерний i3

  • чотириядерний i5

  • чотириядерний i7

Графіку з назвою Intel UHD 617 моделі Macbook Air 2019, замінила сучасна Intel Iris Plus 11-го покоління. В деяких випадках це забезпечить до 80% зростання швидкості. 

В обох версіях за замовчуванням нас чекає скромні 8 гігабайтів оперативної пам’яті. Якщо прагнете стати власником моделі з 16-ма гігабайтами, доведеться заплатити вдвічі більше. Самостійно покращити модифікацію неможливо. Тип пам’яті, котрий отримала старша модель, працює швидше. Її частота складає 3733 МГц, натомість як в попередника ця цифра була 2133 МГц.

Що стосується постійної пам’яті, то версія 2020 має базові 256 Гб, а не 128, як було того року. Логічно, адже збільшена потужність потребує таких показників. Максимальний обсяг флеш-накопичувача також зріс та складає 2 Тб, замість 1 Тб.

Отож, згідно з показниками, Макбук Ейр 2020 потужніший за Макбук Ейр 2019 майже у два рази.

Автономність і зовнішні інтерфейси

Macbook Air 2019 і 2020 мають ідентичну батарею, обсяг котрої — 49,9 Вт/год. Хоча процесори нової моделі було оновлено, вона краще витримує навантаження, тому працює довше на цілу годину. Купертинівці наголошують, що версія 2020 року працюватиме протягом 11 годин за умови підключення до Інтернету. Це відмінний показник для нашого часу. 

Інтерфейси Macbook Air 2020 не мають жодних змін. Отож, нас чекають:

  • 3,5 порт для навушників

  • два роз’єми Thunderbolt

Аналізуючи характеристики Macbook Air 2019 і 2020, стає зрозуміло, що модель 2020 значно краща за тогорічний лептоп. Проте, власникам Macbook Air 2019 не слід хвилюватись, адже їх ноутбуки ще довго будуть актуальними в умовах сучасних оновлень.

Фішки Macbook Air 2019

Версія 2019 року отримала наступні оновлення:

Дисплей

Раніше його критикували за неякісну матрицю. Для нового макбука використали оновлений екран 13,3 дюйма. Охоплення кольорів збільшилось на 48%, а розширення складає 2560х1600.

Процесор

В основі пристрою лежить чіп Intel Core i5 8-го покоління. Вас чекає 8 або 16 гігабайт оперативки та флеш-накопичувач розміром на 128 або 256 Гб.

Корпус. Купертинівці стверджують, що корпус цього лептопа став тоншим на 10% та компактнішим на 17% в порівнянні з тогорічною версією. Вага складає 1,2 кг, а товщина — 15,6 мм. Трекпад виконаний зі скла виріс на 20%.

Клавіатура

Зроблена за технологією “метелик”. Клавіатура третього покоління отримала підсвітку кожної кнопки. А ще тут є сканер відбитків Touch ID, котрий вперше покрили сапфіровим склом.

Автономність

Вже традиційно інженери корпорації не розголошують потужність акумулятора. Епл стверджує, що Macbook Air цього покоління функціонуватиме протягом 12 годин в режимі роботи з мережею Інтернет або 13 годин перегляду відео.

Фішки Macbook Air 2020

Зовнішньо лептоп 2020 року не має суттєвих відмінностей від попереднього покоління, але ось всередині сховалось безліч оновлень. Зменшена вартість, при цьому потужний процесор та покращена клавіатура. Пропонуємо ознайомитись з головними фішками Macbook Air 2020:

Потужність

Так-так, це пристрій значно сильніший за тогорічну версію. Він функціонує на процесорі Intel Core i7 10-го покоління. Продуктивність макбук Ейр 2020 збільшилась у 2 рази, а обробка графіка пришвидшилась на 80%. Отож, з Macbook Air 2020 відкриються нові можливості.

Оновлена клавіатура

Корпорація нарешті змогла визнати, що клавіатура Butterfly не досконала та не зручна у використанні. Саме тому ця лінійка стала щасливим володарем старих-нових ножиць. Magic Keyboard з механізмом Scissors майже беззвучна. Хід клавіш трішки збільшився: 1 міліметр. Якісна підсвітка дозволяє працювати навіть у темряві.

Пам’ять

Цей показник значно зріс у порівнянні з макбук еір 2019. Тепер маємо великий накопичувач обсягом 256 гігабайт. Навіть більше, цей показник найменший, серед всіх запропонованих варіантів. Максимальний обсяг накопичувача також зріс, адже тепер замість звичного 1 Тб маємо цілих 2 терабайти, що вдвічі більше.

Автономність

Продуктивність та інші параметри зросли, а ось тривалість автономної роботи не зменшилась. Це неймовірно тішить. Хоча тепер маємо потужне залізо, лептоп і далі обіцяє працювати 12 годин без додаткового живлення від електромережі.

Графіка

Тепер ваш ноутбук дозволяє приєднувати 6-К монітори, а графічні процеси стали продуктивніші на 80%. Такі показники доступні завдяки новітній графічній системі Intel Iris Plus, котру застосували для всіх модифікацій лінійки цього року.

Дизайн

Він не отримав разючих змін, що добре. Гаджет і далі залишається компактним, лаконічним та стильним. Завдяки цьому його зручно всюди брати з собою. Зміни зовсім мінімальні: товщина нової моделі зросла на 0,5 сантиметра, а саме: в максимальній ділянці шарніра. Вага збільшилась всього на 40 грамів та складає 1,29 кг. Такі зміни не помітні в експлуатації.

Дисплей

Аналогічно моделі минулого року, нас чекає матриця retina. Розширення — 2560х1600 крапок на дюйм, а яскравість — 400 ніт. Маємо підтримку True Tone та охоплення кольорів sRGB. Яскравості ноутбука цілком вистачає для роботи навіть при сонячному промінні, хоча хтось нарікає на пікову яскравість. Проте, незначний приріст у версії Pro до 500 ніт, не грає великої ролі, щоб вписувати його в графу недоліків.

Отож, чи варто оновлюватись? Вибір за вами, адже модель 2019 року ще довго збереже свою актуальність, а ось лінійка 2020 року гарантує покращену продуктивність та інші оптимізації.

Який MacBook Air купувати?

Пропонуємо вашій увазі наступні моделі:

Apple MacBook Air 13,3" Retina 256Gb Gold (MVFN2) 2019 

MacBook Air 13" M1 Chip Gold 2020 (MGNE3) 

MacBook Air 13" M1 Chip Silver 2020 (MGNA3) 

Переваги покупки MacBook Air у Свайп

Кожний, хто хоч раз користувався послугами інтернет-магазину Свайп знає, що покупки у нас — це найкраще рішення. На сайті swipe.ua зі зручною навігацією, вас чекає широкий асортимент оригінальних товарів. У разі виникнення питань вам з радістю допоможуть наші менеджери. А ще.. ми пропонуємо купити техніку Apple з розтермінуванням. Відправка замовлення відбувається в день оформлення. Доставка доступна у Вінницю, Київ, Тернопіль, Львів, Хмельницький, Житомир, Івано-Франківськ та інші міста України.