Чим відрізняється iPhone 12 від iPhone 13?

Зараз ми поговоримо про два легендарні флагмани від всесвітньо відомої корпорації Apple. Мова буде йти про тогорічне покоління iPhone 12 та свіжий iPhone 13.

Ми з’ясуємо чи варто переходити на новий смартфон, якщо ви вже маєте модель 2020 року.

Очевидно, що зовні обидва флагмани дуже подібні: спільний дизайн, аналогічне розташування кнопок та роз’ємів. Але маленькі зміни таки є. Тотальна частина глобальних оновлень торкнулась начинки та оптимізації алгоритмів.

Головні відмінності iPhone 12 від iPhone 13

Коротко розкажемо про ключові розбіжності двох легендарних флагманів:

  • Яскравість екрана зросла на 22%.

  • Зустрічаємо нові відтінки корпуса: синій, “темна ніч”, червоний, рожевий, “зірка, що сяє”.

  • Тривалість автономної роботи збільшилась на 2,5 години.

  • “Гривка”, розташована у верхній частині дисплею, зменшилась на 20%.

  • Ширококутний сенсор охоплює на 47% більше світла.

  • Ультраширококутний сенсор навчився працювати в режимі макро на відстані від двох сантиметрів.

  • Швидкодія нового чіпа виросла на 50% в порівнянні з іншими пристроями.

  • Мінімальний обсяг внутрішнього накопичувача збільшився у два рази й тепер складає 128 гігабайтів. 

  • Новий режим “Кіноефект” дозволяє створювати відео як у справжньому фільмі.

  • Режим Smart HDR навчився розпізнавати до чотирьох осіб на одному фото. Також він ідеально оптимізує контрастність, якість освітлення та тон шкіри.

Це головні відмінності флагмана 13 серії. Новенький Айфон вміє створювати фото з максимальною якістю, навіть в умовах поганого освітлення. Він створює відео на професійному рівні та при цьому функціонує на дві з половиною години довше. Якщо ви вагаєтесь, який смартфон краще купити, то радимо ретельніше придивитись до новенького iPhone 13, бо додаткових фішок тут більш ніж достатньо.

Дисплей

Тут основні параметри в новому iPhone залишились без змін. Маємо дисплей Super Retina XDR з діагоналлю 6,1 дюйма. Розширення — 2532х1170 пікселів. Щільність картинки складає 460 крапок на один дюйм.

Змін зазнала “гривка”, розміри котрої були завеликими. Її ширина зменшилась, а натомість висота, навпаки, збільшилась.

Максимальна яскравість сягає позначки 800 ніт. Це на 28% яскравіше за тогорічну модель. Частота оновлення в обох смартфонах однакова: 60 Гц. Також вони мають підтримку HDR та славнозвісної True Tone. Остання ідеально налаштовує температуру кольорів до умов навколишнього освітлення. При цьому, варто пам’ятати, що обробляючи фото, цю технологію слід відключати, адже вона робить кольори занадто теплими.

Отож, серед змін, котрі помітні зовні — лише зміна розміру вирізів для камер. Але от функціональність зазнала оновлень.

Корпус та габарити

Зовні новий iPhone майже не має відмінностей від тогорічної версії. Єдине — збільшилась товщина гаджета. Його корпус виріс на 0,25 мм, тому тепер це 7,65 мм. Вага збільшилась на 11 грамів. Айфон 13 важить 173 грами, проти 162 грамів в 12 моделі. Такі зміни стали вимушеними, внаслідок збільшення батареї.

Безпосередньо корпус залишився алюмінієвим з високим показником стійкості до ударів. Для задньої панелі в обох варіантах використали скло. А ось розташування камер змінилось: у дванадцятій моделі розміщені один під одним, а в 13 версії — за діагоналлю. Таке компонування дозволило розташувати оптимізовані об’єктиви. Спалах в новому смартфоні змістився у верхню частину.

Виріз у верхній частині дисплею зменшився. Такого досягнення інженери з Купертино досягли шляхом зміщення динаміка у верхню частину “гривки”. Це дає більше місця для розміщення ярликів додатків.

Що стосується відтінків корпуса, то відстежуємо редизайн: замість класичного чорного зустрічаємо відтінок “темна ніч”, а білий став “зіркою, що сяє”. Від зеленого у 2021 році також відмовились, замінивши його рожевим кольором.

Процесор

Айфон 12 має на борту сучасний чіп A14 Bionic. Його виконано за 5-нм технологією. Всередині нього є шість ядер: чотири з них енергоефективні, а два — високопродуктивні. Ще чотири ядра відповідають за обробку графіки. Система Neural Engine (відповідає за опції штучного інтелекту), має цілих 16 ядер. 

iPhone 13, що працює на базі A15 Bionic, має схожі характеристики. Основні зміни закладені в особливостях швидкодії. Оптимізація внутрішніх процесів дозволила пришвидшити час виконання задач. На презентації 2021, Apple наголосили на оновленій системі Neeural Engine та графічному процесорі нового покоління. Отож, бачимо, що чіп А15 - справжня еволюція. Про це свідчать не тільки слова, але й результати синтетичних тестів.

Обсяг оперативної пам’яті однаковий в обох пристроях. Він складає 4 гігабайти. А ось над накопичувачем добре попрацювали. 64 Гб вже давно критикують, адже такої кількості надто мало для сучасних потреб. Саме тому базова версія 13 моделі має мінімум 128 Гб, у той час, як “дванадцятка”, тільки 64 Гб. Решта модифікацій без змін: 256 та 512 гігабайтів. Все логічно, бо чим сучасніший смартфон, тим важчий контент він продукує. З тринадцятою моделлю 64 Гб було б надто мало.

Робимо висновок, що новий Айфон став значно швидшим, але про революцію говорити зарано. Швидкодію звичайний користувач навряд помітить, а ось покращення роботи камер, завдяки новому чіпу, точно не залишиться непоміченим. Не менше тішать зміни, що торкнулись накопичувача.

Камери

Об’єктиви камер не просто так змінили своє розташування, бо в iPhone 13 вони стали більше та цікавіше. Останнє — це про параметри, звичайно. Як і раніше лишилось два сенсори по 12 мегапікселів. Модель 2021 року отримала стабілізацію зі зсувом матриці. Саме це має значний вплив на кінцевий результат кадру. Світлочутливість основного об’єктива зросла, тому він створює кращі фото за умов недостатнього освітлення. Новий сенсор ловить на 47% більше світла.

Фронтальна камера суттєвих оновлень не має, натомість додали фотографічні стилі.

Режим “Кіноефект” — ще одна зміна “тринадцятки”. У використанні цього режиму автофокус самостійно переміщується з одного об’єкта на другий, а задній фон при цьому розмивається. Якщо вас цікавить ефект боке, то зайнятись його редагуванням можна після завершення створення відео. Тішить, що “Кіноефект” доступний і для знімання відео на фронтальний сенсор.

Також в Айфон 13 є одна родзинка, позичена в 12 Pro: можливість знімати відео формату HDR у стандарті Dolby Vision. Якість до 4К з частотою 60 кадрів на секунду. Дванадцятка вміє робити такі стрічки лише з частотою до 30 кадрів.

Автономність

Збільшена тривалість роботи нового Айфона відчувається з першого дня використання. Простими словами: 13 модель функціонувала довше 12 на 2,5 години.

Обсяг акумулятора тогорічного смартфона: 2815 мАг. Таке рішення частково було помилковим, бо для потужного пристрою цієї цифри було замало. Тішить, що купертиновці швидко виправились та для нового айфона впровадили батарею на 3095 мАг. 

Власники обох моделей зможуть оцінити переваги швидкісної зарядки та особливості MagSafe. З ними заряджати смартфон не тільки швидше, але й комфортніше. Відзначимо, що можливості безпровідної та швидкісної зарядки, залишились звичними. Отримати 50% заряду за 30 хвилин можна з використанням адаптера на 20 Вт.

Дизайн

Не секрет, що обидва Айфони зовні подібні один до одного. Навіть їх розміри схожі, але не аналогічні. Молодша версія має пропорції 146,7х71,5х7,4 мм, а старша — 146,7х71,5х7,65 мм. Також новинка “погладшала” на 10 грамів.

Скляна поверхня, гострі грані з алюмінію — все це подібні риси двох пристроїв. Відмінності бачимо у відтінках корпуса. iPhone 13 існує у синьому, рожевому, червоному, матовому чорному. Також є новий колір: зірка, що сяє. Дванадцята версія представлена у білому, зеленому, червоному, синьому, чорному та новому, фіолетовому відтінках. Але ці відмінності не основні. Взявши обидва смартфони в руки, бачимо зовсім інакше розташування об’єктивів в основному блоку камер. В старшій моделі розташування було вертикальним, а нові сенсори розташовані за діагоналлю. Це не просто дизайнерське рішення, адже такі зміни зумовлені оптимізацією об’єктивів.

Фронтальну панель в обох варіантах захищає міцне загартоване скло, створене з нанокристалів. Захист від вологи та пилу виконано за стандартом IP68. У перекладі це означає, що користуватись смартфоном можна на глибині до 6 метрів тривалістю 30 хвилин. Також не доведеться хвилюватись за потрапляння пилу. Обидва гаджети розблоковуються шляхом Face ID, але ось в нової моделі виріз під сенсори зменшився на 20%. Це означає, що інженерам трохи вдалось збільшити корисну площу дисплею.

Інші відмінності

Процесор

Ключова відмінність в обох флагманах. Модель 2020 року працює на базі чіпа A14 Bionic, а 2021 — на A15 Bionic. Хоча кількість ядер в обох однакова (їх шість), новий процесор відзначається кращою роботою. Зміна компонентів позитивно вплинула на якість продуктивності.

Батарея

Наступний важливий аспект. В новій версії акумулятор збільшили, а також тривалість автономності збільшилась завдяки оптимізованому чипсету. Переглядаючи відео маємо приріст більший на дві години, ніж у “дванадцятці”. При відтворенні аудіо різниця у цілих 10 годин.

Дисплей

В обох айфонах - Super Retina HDR. Його діагональ 6,1 дюйма. Більшість параметрів аналогічні, крім яскравості. Вона збільшилась на 22%, тобто 800 кд/м2 проти 625 кд/м2. 

Габарити

Тут зміни також незначні. Параметри майже однакові, лише новинка збільшила товщину на 0,25 мм. Вага старшого смартфона складає 162 грами, а молодшого - 173 грами.

Відмінності між iPhone 12 та 13 помітні. Особливе місце займає чіп нового покоління, покращені камери, більша автономність та зменшений виріз над екраном.

Епл надалі продовжує боротьбу за чистоту екології, тому комплект постачання не включає блок живлення. Не проблема, адже у прихильників айфонів вдома точно є цей аксесуар.

Нова версія смартфона не має пакувальної плівки, котра активно використовувалась для 12 моделі. Що ж, достойно. Натомість за цілісність коробки відповідає ярлик з паперу, котрий потрібно відірвати, щоб дістатись до вмісту.

Крім зовнішнього вигляду ці флагмани мають ще дещо спільне. Обидва підтримують частоту 5G, LTE, Wi-Fi 6, Bluetooth 5. Версія 2021 року тепер має підтримки двох eSIM.

Це два достойних конкуренти, тому який вибрати, залежить від ваших побажань та можливостей гаманця.

Переваги покупки iPhone 12 та iPhone 13 у СВАЙП

Купували у нас техніку хоча б один раз? Тоді ви точно знаєте переваги інтернет-магазину Свайп. Якщо ж ні, то спішимо розказати, що вас чекає!

На swipe.ua ви знайдете найбільший асортимент техніки Apple. Вся продукція, представлена у нас, сертифікована та оригінальна. Завдяки зручній навігації ви швидко виберете бажаний товар.

Хвилюєтесь, що доведеться довго чекати замовлення? Не варто, адже ми відправляємо ваші гаджети щоденно (крім неділі). Доставка актуальна для всіх міст України: Київ, Луцьк, Вінниця, Черкаси, Львів, Чернівці, Івано-Франківськ та інші.

Хочете купити останню модель iPhone, але грошей бракує? Халепа.. Але не з інтернет-магазином Свайп. Наші банки-партнери вже підготували вигідні пропозиції, щоб ви могли придбати омріяний гаджет в розтермінування. Також маєте можливість скористатись власною кредиткою.

А у разі виникнення питань кваліфіковані менеджери Свайп з радістю допоможуть вам!