Нові флагмани Apple, звісно, бездоганні, але знадобляться не кожному. Зважаючи на високу вартість, специфічні функції та інші аспекти, можна припустити, що велика кількість покупців звернуть увагу на попередні флагманські моделі. Останні відрізняються компактними розмірами та відносно лояльною вартістю. Поговоримо про смартфони з 4,7 дюймовою діагоналлю екрану — iPhone 7 та iPhone 8.

Скло проти металу та нові можливості дисплею

Суттєва зовнішня iPhone 7 і iPhone 8 різниця полягає у тому, що на зміну металу прийшло скло. Яка перевага? Нові колірні рішення, нові відчуття, забуті ще з часів 4S та нові можливості. Завдяки шкляному корпусу працює бездротовий зарядний пристрій у 8-ій моделі. А ще через це айфон 8 тяжчий за свого попередника.

iPhone 7 і 8 однакові за розміром, адже діагональ екрану складає 4,7 дюйма. Чергова iPhone 7 і iPhone 8 відмінність відзначається тим, що останній можна придбати тільки в 3 кольорах, а для сьомого пропонується ціла палітра з 6 кольорів. Важливо, що червоний знято з виробництва.

До переваг iPhone 7 слід віднести більш міцну металеву конструкцію. Звісно, що розбити скляну 8 модель значно простіше, проте, це суб’єктивний момент.

Стосовно дисплею, то в iPhone 8 він став ще кращим. Особливо відмінність помітно при вмиканні функції True Tone. З її допомогою зручно налаштувати тон з урахуванням освітлення.

Особливості камер та параметри акумулятора

Якщо торкнутись порівняння камер iPhone 7 і 8, то їх різниця незначна. Основна камера останнього отримала мінімальні покращення — нову функцію спалаху Slow Sync. Завдяки їй можна регулювати яскравість. Також покращення торкнулось і параметру фільмування. Фронтальна камера у 8-ці ідентична попередній моделі. Отже, обидва пристрої можуть похвалитись однаковою технологією камери, що має 12 мегапікселів з апертурою f/1.8. Фронтальна має 7 Мп. iPhone 8 отримав вбудований процесор обробки зображень (ISP), що покращує обробку пікселів та прискорює автофокусування при недостатньому освітленні й зменшує шум (при iPhone 7 і 8 порівнянні помітно, що два останніх пункти були вразливим місцем айфону 7).

Стосовно батареї iPhone 7 і 8: технічні характеристики обох пристроїв подібні. Внаслідок високої енергоефективності процесору та графіки, 8-ка перевершує сьому модель. Фактично час автономної роботи майже ідентичний. Проте, суттєві переваги оновлений пристрій має:

  • можливість швидкої зарядки до 50% місткості всього за півгодини;

  • функція бездротової зарядки.

Недолік — для ефективності цих процесів знадобиться додаткове обладнання, що не входить в комплект постачання. Тому за нього прийдеться доплатити.

Швидкість та потужність

Щорічно пристрої Apple стають потужніше. Так сталось і цього разу, адже A11 Bionic з 6 ядрами в iPhone 8 знову обійшов торішній A10 Fusion в 7-ій моделі. Інженери компанії стверджують, що завдяки новому набору мікросхем багатозадачність збільшується на цілих 70%, а графіки — на 30%. Отож, оновлений процесор значно збільшує швидкість роботи, блискавично вирішуючи надскладні задачі. Слід відзначити, що такий встановлений в iPhone X, а цей факт говорить сам за себе.

iPhone 7 і 8 який купити?

Чи варто переплачувати за вдвічі збільшений об’єм пам’яті, скляний корпус, функції бездротової та швидкої зарядки та високотехнологічний мікропроцесор? Відповідь на питання: iPhone 8 і 7 що краще, для кожного користувача буде індивідуальною. Вона залежатиме від його потреб та фінансових можливостей. Мета маркетологів будь-якої компанії — запропонувати складнішу технологію середньостатичному покупцю, щоби забезпечити продажі обох продуктів. А в Apple це вміють робити ледь не краще всіх у світі.