Питання — що краще: iPhone чи Android, хвилює багатьох з тих, хто планує придбати новий гаджет. В той час, протистояння між прихильниками різних операційних систем має порівняння з битвою не на життя, а на смерть. Проте, кожна платформа відрізняється своїми перевагами та має недоліки, як дрібні, так і суттєві. Помітна різниця Android та iOS полягає в тому, що топові моделі iPhone перевершують флагмани на Андроїд як у швидкості виконання складних задач, так і в синтетичних тестах.

Переваги операційних систем

Щоб детально розібратись яка різниця Андроїд та Айфон, потрібно знати про їх сильні сторони. 

Переваги iOS:

  1. Потужна екосистема

Звісно, поняття екосистема для мобільних пристроїв — відсутнє. Йдеться про зв’язок між гаджетами. Фото з будь-якого девайсу завантажується у хмару. Є спільна зв’язка паролів, а над текстом, друкованим на iPad, можна продовжити працювати на Мас. Чому iOS краще, ніж Android? Бо з останнім такі функції недоступні.

  1. Ідеальне налаштування під “залізо” пристроїв Apple

Система гармонійно оптимізована, адже відмінно працює на більшості девайсів. Виключення бувають тільки локального характеру. Відбутись таке може лише з появою нової ОС: через оновлення часом пристрій працює дещо повільніше. Проте, відбувається це плавно, тому не приносить незручностей. 

Смартфони Андроїд так не можуть: кожен виробник створює власні налаштування. Оптимізовані вони по-різному, тому і ресурси витрачають так само.

  1. Безпечна система

Користувачеві гарантована безпека, адже це закрита “вісь”. Додатки можливо встановити виключно з App Store. Чому iOS закрита система? Бо користувач захищений від стягування не перевіреної програми з мережі Інтернет. Та й вірусів для iPhone фактично немає. Чого не скажеш про Android, адже ці пристрої в рази частіше “ловлять” віруси. Тому питання — iOS чи Android, що безпечніше, є закритим.

  1. Тривала підтримка

Пристрої, що працюють на iOS, регулярно отримують оновлення. Відбувається це протягом кількох років. Інші гаджети не мають впевненості, чи буде для них актуальною хоча б наступна версія ОС.

Сильні сторони Android:

  1. Великий вибір пристроїв

У зв’язку з тим, що айфони коштують дорожче, Андроїд-смартфон може придбати кожний. Виробники охоплюють усі цінові категорії. 

  1. Завантаження будь-яких файлів

Музика, документи чи додаток, все можна викачати на пристрій без труднощів. При чому просто з комп’ютера. Звісно, розробники Apple частково розв’язали це питання, адже створили однойменний додаток. Проте, працює він з підключенням Інтернету та й лише з хмарними сховищами.

  1. Підтримка microSD та двох сім-карт

Власникам iPhone знайома проблема нестачі пам’яті. Хоча останнім часом з’явились моделі з підтримкою 128 і 256 ГБ, але їх вартість вище.

Що стосується наявності другої SIM-карти, то її часто не вистачає. Буває, що одна потрібна для особистого користування, а друга — для роботи.

  1. Різноманітні налаштування

Власники айфонів мають змогу змінити мінімум (музику дзвінка чи заставку), в той час налаштування андроїда відкривають більші можливості.

Рішення iOS чи Android що краще, для кожного є індивідуальним. Проте, зваживши всі “за” і “проти”, зрозуміло, що користувачі Apple отримують більше переваг та можливостей.

Підтримка “яблучних” гаджетів на Android

Чи працює Apple Watch на Android? Мрія багатьох користувачів нарешті збулась — Apple розробили додаток для своїх годинників. Завдяки йому Android та Apple Watch стали сумісними. Проте, знадобиться версія не менше, ніж 8.0 Oreo та оплатити щомісячну підписку. Є бонус — перший місяць користування безкоштовний.

Сумісними є Android та AirPods. Важливо знати, як AirPods працює з android, бо власникам останніх будуть доступні не всі функції, котрі передбачені в парі з iOS. Але при правильному налаштуванні AirPods будуть якісно виконувати свою основну функцію.