Традиційний американський розпродаж — Чорна п’ятниця, що настає після Дня подяки, викликає великий ажіотаж. Що значить чорна п’ятниця? Ця подія має довгу історію. Коли ж п’ятниця почорніла в сьогоденному значенні цього виразу? Раніше так називали обвал ринку золота, а пізніше — страшні проблеми з корками в Пенсильванії.

Які міфи та легенди пов’язані з цією назвою

Що таке чорна п’ятниця? Це очікуваний день, котрий геть не відповідає своїй сумній назві. В цей день на покупця чекають неймовірні знижки та розпродажі, тому, це шалене свято для тих, хто любить заощадити.

Така традиція виникла в Америці у 19 столітті, а назва з’явилась пізніше: 1966 року в Філадельфії, але не одразу цей день отримав позитивне забарвлення.

Тривалий час під цим поняттям малось на увазі руйнування золотого ринку в 1869 році. Воно використовувалось і для наступних криз на біржі на Уолл-стріт на протязі кількох років.

Існує ще одна легенда про цю назву: колись цим терміном називали будь-яку п’ятницю, що припадає на 13 число.

Чорна п’ятниця: історія виникнення у трьох версіях

Чорна п’ятниця, що це? В тому понятті, яким ми сьогодні сприймаємо цей розпродаж, його почали вживати у 1966 році. Раніше все було інакше. Вираз зародився у Філадельфії, але версії істориків — різні, отож пропонуємо ознайомитись з декількома варіантами походження.

  1. Корки

У 60-х роках минулого століття, звісно, не було такої кількості автомобілів, як сьогодні. Лише не в День подяки. Національне свято передбачало масовий виїзд мешканців за подарунками та продуктами. На протязі цілого дня дороги міста були переповнені машинами з метушливими людьми. Ближче до вечора приєднувались футбольні фанати, що квапились встигнути на щорічний матч між моряками та солдатами.

Не солодко цього дня приходилось дорожнім поліціянтам, а ще, керівництво патрульних забороняло брати вихідний. Змучені тяжкою працею, вони й назвали цей день чорною п’ятницею.

  1. Кривавий розпродаж

Не останньою рисою для багатьох людей завжди була жадібність. Захоплюючись грандіозними знижками, покупці часто переставали контролювати себе. Через це серед натовпу часто були бійки та чвари, адже хтось забрав останній товар, хтось хотів йти без черги й т.д. Напружені обставини доводили людей до серцевих нападів та, навіть, фатального кінця. Тому цю криваву дату оголосили як Black Friday.

  1. Бухгалтерія. Чорна

Наступної п’ятниці після дня подяки зазвичай починався новорічний розпродаж в Америці. Бажання підготувати гарні подарунки для близьких за приємними цінами, змушувало людей робити величезні закупи. Це сприяло глобальному збагаченню власників магазинів. Бухгалтерія тих часів мала правило: чорним чорнилом позначати прибутки, а червоним — збитки. Логічно, що бізнесмени мали вигоду, отож в облікових зошитах були чорні записи. На честь чого п’ятниця й отримала назву чорної.

Сучасна чорна п’ятниця: динаміка продажів

Тогорічна Black Friday стала рекордною, адже продемонструвала одні з самих високих показників за весь період існування. Особливо це доторкнулось до ритейлерів електроніки. Тільки через термінали ПриватБанку, тобто безготівково, люди витратили понад 1,3 мільярда гривень. Ви тільки уявіть масштаби!

На підставі досліджень можна виявити наступні тенденції:

  • Ритейлери конкурують за бюджет клієнта. Логічно, адже він лімітований, тому багато хто розпочинає Black Friday завчасно, задля більшої вигоди.
  • Покупці формують відкладений попит, адже чекають на акції.
  • В порівнянні з 2018 роком у 2019 клієнти були активні й у суботу та неділю, а не тільки в день ікс.

Чорна п’ятниця у світі — статистика

В останнє десятиліття Black Friday стала стандартним явищем в різних країнах світу. З 2009 року попит користувачів збільшився в три рази. Наприклад, в штатах продажі з 2016 по 2018 рік зросли майже вдвічі. З 2017 на стан 2019 року покупців в цей день стало на 9 мільйонів більше.

Чорна п’ятниця 2020 в Україні та її особливості

Щойно настає день ікс, інтернет-магазини стикаються з шаленим напливом клієнтів. Продукція продається з блискавичною швидкістю, отож, варто поквапитись. Краще зробити вибір завчасно, щоб не витрачати час, коли почнеться акція. В іншому випадку є ризик: ви можете залишитись без омріяного гаджета.

Інтернет-магазини оновлюють ціни на офіційному сайті о 00:00. Щоб стати частинкою розпродажу, онлайн клієнтам не прийдеться стояти в довгій черзі. Сьогодні це особливо не зручно в часі, а ще можна наразити себе на небезпеку в умовах пандемії. Отож, Чорна П’ятниця 2020 у Свайп стане кращим вибором, щоб придбати бажану техніку за гарячою ціною. Акція обмежена в часі і якщо ви не знаєте, що купити на чорну п’ятницю, то не гайте часу та ретельно підготуйтесь. Рекомендовані кроки підготовки до Блек Фрайдей:

  1. Завчасно подивіться товари в інтернет-магазині.
  2. Поцікавтесь характеристиками гаджетів. Ще можна подивитись огляди, ознайомитись з відгуками.
  3. Визначившись з бажаними товарами за пару днів до блекфрайдей, додайте їх у віртуальний кошик для покупок.
  4. В момент ікс поверніться до нього та виконайте оформлення замовлення.

Ці кроки зроблять ваші покупки зручними та приємними.

Чорна п’ятниця 2020 в інтернет-магазинах

Отож, хто братиме участь в Black Friday 2020? Легше сказати хто цього не зробить. Торгові центри, мережеві магазини та дрібні торгові точки — всі прагнуть взяти участь у розпродажі. Незмінно присутні — це магазини електроніки та техніки, а Свайп не стане виключенням. Цінопад у Свайп стане доступним і в реальному режимі, тому ви можете завітати в наші магазини, що є у м. Львів, Тернопіль, Трускавець, Дрогобич, Івано-Франківськ, Чернівці.

Свайп в Чорну п’ятницю

Якщо ви любите сучасну техніку корпорації Apple, то мерщій на Чорну П’ятницю 2020 в інтернет-магазин Свайп. Вас чекатимуть гарячі пропозиції та привабливі ціни. Black Friday 2020 — це привід звернути увагу на наступні категорії товарів:

iPHONE

iPAD

MAC

APPLE WATCH

AIRPODS

Та багато іншого, адже Свайп приготував багато спекотних пропозицій.