Який iPhone вибрати у 2022 році?

Вибір iPhone у 2022 році відзначається різноманіттям. У списку актуальних моделі, як попередніх поколінь, так і більш сучасні версії. Далі розглянемо перелік Айфонів, котрі можна купити у 2022 році. Найкращі версії легендарної корпорації, що слугуватимуть не один рік.

Три факти, які потрібно пам'ятати при виборі iPhone у 2022

Легендарні смартфони бувають різними, особливо коли йде мова про техніку Apple. Якщо ви задумувались стати власником айфона або оновити свій пристрій, то вам буде цікаво дізнатись, який iPhone вибрати у 2022 році. 

Рекомендації по вибору:

  • Розмір дисплею. Міні-версія або масштабні версії Про Макс — вибирати вам. Залежить від ваших потреб та вподобань. Не менш важлива технологія екрану. IPS панелі пропонують м’які та натуральні кольори, а матриці OLED — справжній чорний та яскраві відтінки.

  • Процесор. Купертинівці завжди презентували потужні чіпи, але логічно, що з часом їх актуальність зменшується. Хоча інженери корпорації завжди створювали процесори, потужності яких вистачить на тривалий час. Також зверніть увагу на обсяг оперативної пам’яті та вбудованого накопичувача. У 2022 році слід купувати смартфони мінімально зі 128 Гб пам’яті.

  • Камера. Топові моделі мають три об'єктиви з різною фокусною відстанню. Версії з двома лінзами теж дозволять створювати круті кадри.

Зваживши головні параметри та можливості гаманця ви легко виберете оптимальний варіант.

Які моделі iPhone купувати не потрібно

Розглянемо варіанти ще придатні для користування, але ті, котрі значно зменшать ваші можливості.

iPhone 7, iPhone 8 та iPhone X. Можна купити активовані.

З часів презентації Айфон 7 пройшло немало часу, тому нові версії на вітринах магазинів ви не знайдете. Проте можна купити активований iPhone 7. Головна камера на 12 мегапікселів створює відео з розширенням 4К. Гучні стереодинаміки, що продукують об’ємний звук, дозволять насолоджуватись улюбленими аудіо та переглядати фільми. Технологія 3D Touch працює наступним чином: тривалий дотик дозволяє маніпулювати різними функціями. Корпус з алюмінію відзначається цупкістю, а захист від пилу та рідини на рівні класу IP68.

iPhone 8 — в наш час дуже бюджетна модель зі скляним корпусом виглядає дуже привабливо. Проте це не тільки стильне дизайнерське рішення, але й поява можливості отримання заряду безпровідним шляхом. 

Пристрій виглядає привабливо навіть серед більш сучасних девайсів. Всередині маємо чіп 11 покоління, котрий підтримує штучний інтелект. Це гарантує хороше функціонування багатозадачного режиму. Подвійна камера пропонує портретний режим та оптичний зум.

iPhone X — ювілейна версія, котра поєднала у своєму корпусі скло та сталь. Навколо дисплею невелика рамка, а зверху — дещо велика для теперішнього часу “гривка”. Під нею сховались модулі для Face ID та фронтальної камери. Олеофобне покриття захищає гаджет, але в той самий час робить його слизьким, тому доведеться хвилюватись, що він випаде з рук. 

Чіткості екрану Retina HD — недостатньо в порівнянні з 12 або 13 лінійкою. Але трішки потішить технологія True Tone, що адаптує температуру кольорів. Хоча iPhone X досить непоганий, його потужності замало для виконання сучасних завдань та користування місткими застосунками.

iPhone XS/XS Max. Хороші дідки, які складно знайти

Цю лінійку давно зняли з виробництва, але якщо постаратись, то можна віднайти вживані смартфони у хорошому стані або ж активовані девайси.

Якщо говорити коротко, то Xs краще, ніж ювілейний X, але трішки гірший за XR. У свій час значний попит мала модель Max. Отож, якщо любите великі гаджети, то цей стане у пригоді.

Особливості:

  • Зменшені рамки завдяки застосуванню матриці OLED

  • Матеріали преміум якості

  • Процесор A12 Bionic з 4 гігабайтами пам’яті. Такого запасу вистачить на кілька років

  • Поява телефотомодуля камери

  • Захист від води за стандартом IP68. Означає, що може занурюватись у воду на глибину до 2 метрів

  • Компактний корпус, що зручно лежить у руці

Недолік пристрою полягає у його автономності та 64 гігабайтах пам’яті у базовій версії.

Камера тут подвійна та з підтримкою режиму Smart HDR. Отож, можна створювати чіткі та насичені кадри за умов недостатнього освітлення.

iPhone XR. Дуже бюджетний.

Хітова версія 2018 року, котра досі має попит. Причина, чому люди досі купують цей пристрій, полягає в достойних технічних характеристиках та бюджетній вартості. Звичайно, XR слабший за iPhone 11 за всіма параметрами. Його процесор (A11 Bionic) вже не такий продуктивний, а також добре помітні рамки через застарілу технологію IPS-дисплею. Девайс не потішить великим обсягом оперативної пам’яті, адже її тут всього 3 гігабайти. Звичайно, що ця цифра надто маленька, для сучасних потреб 2022 року. Що стосується ступеню захисту від вологи — це стандарт IP67. Отож, пристрій під воду можна занурювати на глибину всього до півтора метра.

Основна камера всього одна, чого також недостатньо. В портретному режимі фільмує тільки людей, а предмети не зможе розпізнати. Відсутність нічного режиму також дається в знаки, бо сучасний користувач давно звик створювати якісні кадри незалежно від ступеня освітлення. До таких переваг швидко звикають, тому відмовитись від них неможливо. То саме відноситься і до швидкодії. Базова конфігурація містить всього 64 Гб пам’яті.. Критично мало для містких та потужних застосунків.

iPhone XR у 2022 році підійде хіба тим, хто цінує IPS матриці або ж не любить робити якісні кадри для себе та соціальних мереж. Отож, тільки якщо ви не робите акцент на автономність, камеру та інші сучасні переваги, а потребуєте телефон суто для дзвінків, тоді можна купувати XR.

Які моделі iPhone можна сміливо купувати.

Оптимальним вибором стануть смартфони 2019-2021 років. Далі ми розглянемо їх особливості.

iPhone SE (2-го покоління). Дуже доступний айфон.

Прекрасний вибір за розумною ціною. Інсайдери порівнюють його з 11 версією, котру вмістили у корпус восьмої моделі. Купити iPhone SE 2020 в інтернет-магазині Свайп можна від 11 835 гривень. За пристрій на 256 Гб слід заплатити 15 491 грн.

За бюджетну ціну отримуємо продуктивність флагмана 2019 року з компактним РК-дисплеєм IPS на 4,7 дюйма. Замість Face ID виробник застосував Touch ID, щоб була можливість продавати смартфон за адекватною ціною.

Цей смартфон прекрасний вибір для тих, хто купує Айфон вперше або використовує його переважно в бізнес цілях. Його характеристики та потужність нададуть можливість користуватись ним кілька років. Також ви полюбите його, якщо є прихильником кнопки “Додому”, адже розблокування відбувається шляхом Touch ID.

Базовий айфон можливо зовні виглядає дещо застаріло через широкі рамки зверху та низу дисплею, але його потужність вразить. SE відмінний вибір, якщо:

  • цінуєте класичний вигляд з кнопкою “Додому”

  • маєте обмежений бюджет, але хочете користуватись сучасним смартфоном

  • вже маєте Айфон останнього покоління, але потребуєте бюджетну версію для роботи

iPhone 11/iPhone 11 Pro/11 Pro Max. Але тільки добре подумайте, який вам потрібен.

Цю лінійку було презентовано у 2019 році. В наш час це непоганий вибір, але слід визначитись, яка саме модель вам потрібна. Почнемо огляд з базової версії. Вона представлена у кількох нових відтінках. Особливий попит серед користувачів має зелений та фіолетовий. Вперше Айфон отримав два об'єктиви. Це відкрило нові можливості у створенні якісних фото та відео, особливо порівнюючи з моделями попередніх поколінь. Вперше з’явився Нічний режим. І це неймовірно!

Фронтальна камера також розширила свої можливості. Кут огляду збільшився, тому функціонування Face ID зросло на 30%.

Продуктивність також вийшла на новий рівень, відтепер айфон 11 працює на базі чіпа А13. Він ідентичний до iPad Pro 2019, тому всі його можливості навіть уявити тяжко. Робота з додатковою реальністю, корекція відео та інші операції виконуються без жодних пауз та зупинок.

Вбудована пам’ять присутня у трьох варіаціях: 64/128/256 Гб.

Виробник також покращив захист від пилу та вологи. Він здатний занурюватись у воду глибиною до двох метрів. Ключові особливості смартфону преміум-класу:

  • оперативка на 4 гігабайти

  • поява двократного зуму

  • крута фронталка на 12 Мп

  • фільмування відео з частотою 60 кадрів на секунду

  • покращений захист від вологи та пилу

Крім базової моделі у 2019 році Епл потішили ще двома моделями айфонів: iPhone 11 Pro та 11 Pro max. Головні параметри професійних моделей:

  • цілих чотири відтінки корпуса

  • чіп нового покоління A13 Bionic

  • основний блок з трьома об’єктивами по 12 Мп

  • фронтальна камера 12 Мп

  • підтримка режиму HDR

  • вбудована пам’ять у трьох конфігураціях: 64/256/512 Гб

  • нове покоління захисту від води (на глибину до 4 метрів)

  • підтримка безпровідного живлення

Крім спільних рис є ще низка відмінних характеристик. Наприклад, 11 Pro має діагональ 5,8 дюйма, а 11 Pro Max — 6,5 дюйма. Вага у них також різна. Автономність Макс на годину більша. Ну і звичайно, відмінності в ціні. Максимальна конфігурація коштуватиме дорожче.

OLED-дисплей, що також зветься Super Retina XDR, за параметрами дуже подібний до Айфон 12. При яскравих сонячних променях його яскравість досягає до позначки 900 ніт, тому не доведеться прикривати екран рукою. Перегляд контенту в форматі HDR принесе море задоволення, адже відео буде максимально деталізованим.

iPhone 12 Pro/12 Pro Max. Потужний гаджет із потужною зарядкою

Обидві моделі вважаються топовими, тому коштуватимуть дорожче за базову та версію міні. 12 Pro Max з діагоналлю 6,7 дюйма та рублені грані. Існує багато відгуків стосовно оновленого корпуса, але ми можемо сказати точно: він стильний і зручний у щоденній експлуатації. Корпус зроблений з якісної хірургічної сталі, тому стійкий до різних пошкоджень механічного характеру.

Потрійна камера тепер має телефотооб’єктив із зумом 2,5. Саме це покращило портретний режим. Тепер для створення ідеального портрета не доведеться щільно підходити до людини — достатньо наблизити модель на екрані. Лазерний сканер LiDAR робить кадри ще різкішими у повній темряві. Також з ним можна створити красивий ефект боке. 

iPhone 12 mini/iPhone 12. Один з найкращих варіантів

Міні версія — мрія прихильників айфонів, котрі хотіли космічної потужності в компактному корпусі. Екран 5,4 дюйма та всі переваги старших версій. Всередині розмістили найкращий процесор останнього покоління станом на 2020 рік. Чіп виконано за п’яти нанометровою технологією, тому всі задачі відбуваються з надзвичайною швидкістю при цьому зберігаючи енергію. Доповнена реальність, новітня ігрова графіка та робота з відеоконтентом — не проблема для 12 моделі. 

iPhone 12 — золота середина між ціною та якістю. Виробник повністю оновив дизайн і тепер смартфон має гострі грані. Зросла щільність пікселів, тому зображення стало ще більш реалістичним та чітким, навіть якщо ви будете тримати айфон дуже близько до очей. 

Основний блок камера з двома об’єктивами по 12 мегапікселів. Тепер фото виходять неймовірно чіткими та соковитими. Головна матриця створює деталізовані кадри навіть у повній темряві.

Автономність просто шокує! Айфон 12 здатний працювати 17 годин з безперервним відтворенням відео. Таким чином реально маємо півтора дня роботи без додаткової підзарядки.

iPhone 13 міні. Дуже потужний та дуже компактний

Мініатюрний смартфон для тих, хто любить компактність та часто згадує дизайн п’ятого покоління. Його корпус виконали зі скла та кераміки, а дисплей отримав покриття Ceramic Shield. Ця панель відповідає за цілісність смартфона. Рамки Міні зробили з алюмінію, котрий використовується в авіації. Стандарт IP68 надійно захищає від води.

Крім гострих граней маємо ще новий вигляд екрану, адже гривка зменшилась на 20%. На спинці розташувалась система з двох камер, що розташовані за діагоналлю.

В якості дисплею вибрали Super Retina XDR, діагональ котрого складає 5,4 дюйма. Вражають можливості технології OLED, а також яскравість, що збільшилась на 28%. Стандартний показник яскравості — 800 кд/м2, а переглядаючи контент HDR, він наблизиться до позначки 1200 кд/м2. При цьому дисплей використовує менше заряду батареї, у порівнянні з тогорічною версією.

Всередині стоїть неймовірний процесор A15 Bionic. Створений за 5-нм процесом, містить 15 млрд транзисторів. За одну секунду чіп здатний виконати до 15,8 трильйона задач. Також він в тандемі з системою Neural Engine відповідає за процеси, пов’язані зі штучним інтелектом. Швидкодія виросла на 50% навіть за використання містких програм. А15 гарантує плавне функціонування камер та прокрутку дисплею. Що стосується графічного процесора, то обробка графіки зросла на 30%.

Мінімальний обсяг вбудованої пам’яті тепер складає 128 гігабайтів. Чудово, що Епл відмовились від 64 Гб, бо такої цифри вкрай мало для сучасних потреб. Також є конфігурації на 256 та 512 Гб. А ще вперше для айфонів впровадили 1 терабайт пам’яті!

iPhone 13. Ідеальне співвідношення ціни та можливостей

Функціонал iPhone 13 вражає! Процесор та дисплей аналогічні версії Mini. Відмінність хіба у діагоналі екрану. В цій моделі маємо 6,1 дюйма.

Далі перелічимо особливості блоку камер:

  • Поява автоматичного регулювання параметрів фільмування у Нічному режимі.

  • Для забезпечення чіткого та деталізованого контенту з’явилась стабілізація зі зсувом матриці

  • Надширококутний об’єктив охоплює на 47% більше світла

  • Кадри неймовірної якості у поганому освітленню маємо завдяки короткій витримці

  • Щоб розмити фон у портретному режимі, достатньо клікнути по екрану

  • Є можливість створення відео в форматі Dolby Vision HDR

Процесор новий, а екран оптимізували.. Отож, потрібна покращена автономність. Саме тому тривалість роботи iPhone 13 збільшилась на 2 години. Режим Smart Data допомагає заощадити заряд.

iPhone 13 Pro. Флагман без компромісів

Флагман найновішого покоління. Зовні пристрій не надто змінився з часів 12 покоління, але відразу видно, інновації в блоці камер. Звичайно, їх оптимізували, тому вони роблять фото на рівні професійних фотоапаратів. Об’єктивів цілих три: головний, надширококутний, телефото. Кожний по 12 мегапікселів.

Діагональ дисплею 6,1 дюйма, а кольори на ньому відкалібровані. Тепер маємо підтримку 120 Гц в автоматичному режимі. Частота оновлення адаптивна, тому пристрій гарантує чудову енергоефективність. Найновіший процесор A15 Bionic є найпотужнішим у наш час. Оперативна пам’ять — 6 гігабайтів. Основна пам’ять також збільшилась, навіть в мінімальній конфігурації. Максимальна версія дарує 1 Тб накопичувача — прекрасна новина для фотографів та блогерів!

Вражає глибина звучання, котру забезпечують оновлені стереодинаміки. Захист від рідини на найкращому рівні. Також тішить підтримка швидкісного та безпровідного способу живлення. Над автономністю плідно попрацювали, тому, нарешті, маємо унікальну тривалість функціонування на одному заряді.

iPhone 13 Pro Max. Крутий, але дуже дорогий.

Найдорожчий, але найкращий смартфон 2021 року — iPhone 13 Pro Max. Його характеристики майже аналогічні з “прошкою”, але ось розмір екрану — 6,7 дюйма. 

До переваг 13 Pro Max можна віднести:

  • надзвичайно потужну апаратну платформу

  • покращені камери професійного рівня

  • адаптивну частоту оновлення дисплею

  • прекрасний рівень автономності (тепер не доведеться всюди носити з собою зарядний пристрій

  • нові можливості в режимі створення відео

13 Pro Max представлено в кількох відтінках: білий, золотий та темно-сірий. Замість темно-синього в 12 версії, застосували світло-блакитний (барвінковий).

“Гривка” на дисплеї зменшилась, а ще з’явилась підтримка 120 Гц. Мінімальний обсяг пам’яті тепер 128 Гб, що чудово, бо попередніх 64 Гб було вкрай мало. Конфігурація на 1 Тб буде найдорожчою, але відкриє масу можливостей.

Смартфон підтримує адаптивну частоту оновлення екрану до 120 Гц. Це означає, що для оновлення знадобиться вдвічі менше часу. Частота коливання від 10 до 120 Гц. Пристрій самостійно визначає, коли потрібно використовувати максимальну частоту. Це сприятливо вплинуло на автономність.

Двері у світ професійних фотографій відкриває блок камер з трьома об’єктивами та датчиком LiDAR. Тепер навіть вночі можна робити максимально деталізовані кадри. Автофокусування можливе на відстані від 2 сантиметрів. Ширококутний об’єктив охоплює у 2,2 більше світла, а надширококутний — на 92% більше. Також маємо нові фотографічні стилі та безліч інших крутих фішок.

Короткий гід на вибір моделі

iPhone — смартфони класу преміум, тому покупка буде недешевою. Якщо хочете максимально заощадити, то вибирайте SE2. Але варто пам’ятати, що дисплей та можливості камери будуть відставати від більш сучасних моделей. Кращим варіантом у 2022 році виявиться iPhone 12 або 13. Якщо розглядати смартфони останніх поколінь, то тут як ваша душа забажає та як дозволить ваш гаманець.

Переваги покупки iPhone у СВАЙП

На swipe.ua ви знайдете будь-яку модель iPhone, актуальну для сьогодення. Ми пропонуємо оптимальні ціни та постійні акції. Також є можливість придбати смартфон в розстрочку. Банки, що з нами співпрацюють, підготували найкращі пропозиції. 

Всі товари підлягають гарантійному обслуговуванню. Максимальний термін гарантії до двох років. Товари доставляємо у будь-який куточок України: Львів, Тернопіль, Чернівці, Луцьк, Київ, Вінниця, Черкаси та інші. Також чекаємо вас у наших фізичних магазинах.