Огляд нових Macbook Pro 14" 2021

Компанія Apple презентувала оновлений Mac — ще продуктивніший, з покращеним дисплеєм, тривалим часом автономної роботи, традиційним мінімалістичним дизайном. Але про все по черзі. Ми вже протестували новинку та готові поділитися враженнями з вами.

Огляд нових Macbook Pro 14": всі особливості

MacBook Pro 14 (2021) – молодший із двох нових MacBook Pro, які були зовсім недавно презентовані Apple. Ноутбуки працюють на найбільш вражаючих чіпсетах компанії та, на думку користувачів, ідеально підходять для графічних дизайнерів. Новинка отримала низку цікавих оновлень, які стосуються внутрішньої "начинки", зовнішнього вигляду та технічних характеристик. А деякі риси, властиві практично всім ноутбукам компанії Apple, залишилися незмінними.

Новий старий дизайн

Обидві версії MacBook Pro вийшли досить великими, а також з суттєвою вагою – 1,6 кг. Корпус виготовлений із 100% переробленого алюмінію. Представлений у двох кольорах на вибір: Silver та Space Gray.

Товщина рамок навколо екрану стала на 24% меншою (з боків) та на 60% меншою (вгорі) в порівнянні з аналогічним параметром у моделей попереднього покоління, і становить лише 3,5 мм.

Дизайн нагадує старі «прошки», але з деякими нововведеннями. Тепер на кришці з'явився тиснений напис MacBook Pro, а ніжки стали трохи більше. Саме завдяки останній перевазі ноутбук більш якісно охолоджується. Бічні грані гаджета оснащені також соплами для забору повітря.

В цілому, новий Macbook Pro 14" зберігає традиційну для техніки Apple лаконічність. Мінімалістичний дизайн виглядає справді солідно й суворо. З таким ноутбуком можна вибратися не тільки в найближчий коворкінг, але й на зустріч з бізнес-партнерами. І хоч на фото він може виглядати трохи громіздко, це лише перше враження.

Камера

Фронталка нового маку отримала 1080 р! Це ідеальна перевага для всіх, хто часто змушений користуватися Zoom/Telegram/Skype. Зображення залишається чітким навіть у разі слабкого освітлення. А якщо використовувати портретний режим у FaceTime, якість картинки можна порівняти із зображенням, отриманим за допомогою повноцінної цифрової камери, що справді вражає.

Продуктивність

Нові Macbook Pro 14" 2021 працюють на базі процесорів M1 Pro і M1 Max від Apple. І це оновлення можна по праву вважати найкрутішим. Чіпсети використовують 16-ядерний двигун Neural Engine. Об'єм внутрішньої та оперативної пам'яті істотно зросли.

Кількість конфігурацій теж не розчаровує. Для 14-дюймової моделі Macbook з M1 Pro доступні 8- або 10-ядерний центральний процесор, а також 14- або 16-ядерний графічний чіп.

Версія з M1 Max доступна з 10-ядерним процесором та графічним — на 24 і 32 ядра. Внутрішня об'єднана пам'ять – 16 або 32 Гб для ноутбуків Apple M1 Pro, а для M1 Max можна розширити цей показник до 64 Гб.

SSD-накопичувач, своєю чергою, може мати потужність 512 Гб, 1, 2, 4 або 8 Тб.

Якщо ви зацікавлені у максимальній продуктивності, то оптимальним вибором у серії буде MacBook Pro (2021) на чіпсеті M1 Max. На цей час він є найпотужнішим ноутбуком для обробки графіки та монтажу відео в 4K.

Конвертація короткого відео з 4K на 1080p тестом Handbrake займає 4 хвилини й 50 секунд. Для порівняння: торішній "прошці" для цього було потрібно 8 хвилин. Не менш відомому конкуренту Razer Blade 14 – 7 хвилин 30 секунд.

Не зайвим буде згадати результати тесту продуктивності. У ньому новий Macbook Pro 14" 2021 набрав 1766 очок в одноядерному режимі і 12 357 — у багатоядерному. Минула версія показувала набагато менш значний результат: всього 7470 балів.

Якщо порівнювати продуктивність новинки з ноутбуками на Віндовсі, конкурентів тут немає. Навіть якщо брати лідерів ринку. Наприклад, Surface Laptop Studio результат склав 5874 бали, Razer Blade 14 набирає 7403 бали, а Dell XPS 15 – 7477.

Екран та знайомий чубчик

Macbook Pro 14" 2021 отримав стандартний для iPhone чубчик — виріз з фронтальною камерою. Це дозволило збільшити простір екрану та істотно зменшити верхню рамку. Елементи меню плавно огинають чубчик, а ось курсор під ним зникає.

Чубчик сприйнявся користувачами неоднозначно: комусь таке нововведення подобається зі зрозумілої причини (через зменшення верхньої рамки), а хтось вважає, що його можна було б зробити меншим або не робити взагалі. Але заради справедливості варто відзначити, що через перші декілька днів експлуатації ноутбука чубчик просто перестаєш помічати, і він тобі анітрохи не заважає.

Дисплей новенького ноутбука має розміром в 14,2-дюйм, зроблений з Liquid Retina XDR і підтримує роздільну здатність 3024×1964 (254 ppi). Діагональ стала практично на дюйм більше, ніж 13,3-дюймовий екран, яким оснащувався MacBook Pro 13. Це сміливо можна вважати ще однією перевагою, тому що ми отримуємо велику робочу площу екрана без збільшення загального розміру ноутбука.

Має дисплей широким діапазоном кольорів і технологією True Tone. Тому Macbook Pro 14" 2021 вже встигли назвати хорошим ноутбуком для графічних дизайнерів та інших представників творчих професій.

Втім, не потрібно бути фахівцем, щоб зрозуміти: екран ноутбука — чудової якості. Навіть якщо порівнювати його із звичайним Air або гаджетами на Windows. Повертатися на іншу техніку після "прошки" не хоче практично ніхто.

І, мабуть, найприємніший бонус екрану новинки – висока яскравість. Пікового значення цілком вистачає для роботи на сонці. А 80-70% — для роботи в приміщенні.

Прощавай, Touch Bar

З такою звичною сенсорною смужкою користувачам доведеться попрощатися — у нового MacBook Pro 14 вона відсутня. Чи потрібна вона в принципі, і чи за нею сумуватимуться — питання спірне. Корисність Touch Bar, по суті, визначалася лише підтримкою з боку розробників кожного окремого додатка, що використовується на ноутбуці.

Та й рядові користувачі маків не дуже потребували Touch Bar, вважаючи її не особливо корисною.

Замість сенсорної смужки Apple повернули ряд функціональних клавіш: повнорозмірних та зручніших, ніж у MacBook Air. Замість клавіш керування яскравістю підсвічування клавіатури ноутбук отримав нові кнопки для виклику пошуку, увімкнення мікрофона. А також перемикач режимів оповіщення.

Яскравість підсвічування клавіш тепер регулюється через програму Control Center. Також можна ввімкнути автоматичне керування за допомогою датчика освітлення. На нашу думку, функція реалізована добре і чудово справляється зі своїми прямими обов'язками.

Механізм перемикачів у Macbook Pro 14" 2021 — стандартний ножичний, змін тут не було. З приємного — клавіші стали тихішими під час друку, а тактильний відгук залишився максимально точним. Глибина ходу клавіш — відносно невелика, але набору тексту це не заважає.

Сканер відбитків Touch ID працює так само як і в попередніх моделях. Проблем із розпізнаванням відбитків немає.

В іншому клавіатура нового Macbook Pro 14" 2021 — все та ж звична і добре знайома Magic Keyboard. Чуйна, зручна, приємна в друку. У ній виправлені всі недоліки застарілої маківської клавіатури Butterfly. Нагадаємо, що на останній могли часто ламатися кнопки, а клавіші без особливих проблем попадали крихти, пил.

Динаміки

Нові динаміки — потужні, з крутими басами та чистим звуком, які багато користувачів асоціюють зі звуком у хорошому кінотеатрі. Отже, дивитися фільми та слухати улюблені треки стає ще приємнішим.

Високоякісна акустична система — те, чим неодмінно Macbook Pro 14" 2021 тішить користувачів. Акустика підтримує Dolby Atmos, а три мікрофони — мають студійну якість. З високим співвідношенням сигнал/шум і спрямованим формуванням променя.

Коротко про особливості аудіосистеми нового маку:

  • У системі – шість динаміків, включаючи низькочастотні з функцією пригнічення резонансу. Це гарантує високу чіткість звуку.

  • Наявність стерео.

  • Під час відтворення музики підтримується просторове аудіо. Також ця функція доступна під час відтворення музики або відео Dolby Atmos за допомогою вбудованих динаміків.

  • Функція динамічного відстеження рухів голови під час використання AirPods (3-го покоління), AirPods Pro та AirPods Max.

  • Роз'єм для навушників у нової "прошки" — 3,5 мм. Має розширену підтримку високоомних навушників.

Автономність

Підвищений час автономної роботи можна сміливо назвати однією з найяскравіших переваг оновленого Macbook Pro 14" 2021. Заявлено, що ноутбук може працювати до 17 години в режимі перегляду відео і до 11 години з підключеним WiFi.

Роз'єми

Ще одна фішка моделі – у тому, що вона оснащена великою кількістю додаткових портів. Це два USB-C на лівій бічній грані, аудіовхід та магнітний роз'єм для заряджання MagSafe. На правій бічній грані розташований повноцінний роз'єм під HDMI, ще один USB-C та слот для карток SD.

Фірмовий зарядний блок з магнітним елементом MagSafe 3 – можливість швидко, легко підключити зарядний пристрій. До того ж якщо ви випадково смикнете за кабель, той легко від'єднається від ноутбука без ушкоджень. Цю опцію чекало багато.

Заряджайте новий MacBook Pro також за допомогою USB-C, тому старі адаптери все ще можна використовувати. З мінусів — батарея заражатиметься не дуже швидко.

Ціна MacBook Pro 14

А тепер – про вартість покупки епплівської новинки. Звичайно, дешевими MacBook ніколи не були. І нова версія лептопа зберігає цю тенденцію. Ціни стартують у середньому від 71 444 грн. Саме стільки коштуватиме станом на січень 2021 року Apple MacBook Pro 14.2" M1 Pro Chip Late 2021, Silver 512Gb, найбюджетніша модель у новій серії.

Своєю чергою, Apple MacBook Pro 14" Space Gray M1 Pro 16GB/1TB 10CPU 16GPU (MKGQ3) 2021 буде коштувати 84 439 грн. Ціна, як і завжди, варіюється в залежності від технічних характеристик моделі.

Чи варто купувати MacBook Pro 14

Наш вердикт — так, але все залежить від вашого роду діяльності та цілей, для яких ви шукаєте подібний гаджет. MacBook Pro 14 можна сміливо назвати найкращим лептопом для творчих фахівців (відеоредакторів, фотографів, дизайнерів, музикантів та продюсерів). Також його оцінять програмісти. А от якщо вам потрібен ноутбук просто для повсякденного використання – щоб дивитися фільми або грати в ігри, краще пошукати ще щось.

Про переваги MacBook Pro 14 2021 коротко:

  • Чудова продуктивність – за цим параметром ноутбук на цей час не має конкурентів, що підтверджено незалежними тестами.

  • Найкращий екран серед усіх маків — дисплей став більшим (без збільшення загального розміру ноутбука), чудово передає кольори та має яскравість, яка дозволяє працювати за маком навіть на прямому сонці.

  • Тривала робота в автономному режимі — до 17 годин у режимі перегляду відео та до 11, якщо ви працюєте з увімкненим Wi-Fi.

  • Велика кількість портів — на лівій бічній грані є два USB-C, аудіовхід та магнітний роз'єм для заряджання MagSafe. На правій бічній грані розташований повноцінний роз'єм під HDMI, ще один USB-C та слот для карток SD.

  • Відмінні динаміки — оновлена ​​акустична система має чистий звук, чудово передає баси та ідеально підійде для прослуховування ваших улюблених треків.

Недоліки у моделі є, але не всім вони здадуться значними. Деякі користувачі скаржаться на компактний дисплей, але це в деяких випадках плюс. Наприклад, якщо ви часто носите ноутбук із собою, і хочете, щоб він містився у невеликій сумці. Ну і звичайно ж, покупці не надто задоволені ціною: яблучні лептопи ніколи не були бюджетними. Але на це є свої причини: така техніка справді перевершує характеристики інших флагманів ринку, і впевнено тримає першість у питаннях “начинки”, зовнішнього вигляду, функціональності, оновлень.

Переваги покупки Macbook Pro 14" 2021 у СВАЙП

Ми вже додали Macbook Pro 14" 2021 в асортимент нашого магазину. А ви — можете упити його за цілком розумною середньоринковою ціною. У нас представлена ​​тільки оригінальна техніка, а наші консультанти з радістю допоможуть вибрати ноутбук, який підійде конкретно під ваші потреби та ваш бюджет 

У нас:

  • Лише оригінальна техніка Apple.

  • Гарантія на продукцію.

  • Є можливість покупки у кредит та розстрочку.

  • Доступна активована техніка та гаджети OpenBox.

Залишились питання? Телефонуйте, допоможемо вибрати ноутбук для вас! Знаємо про техніку все.