Количество
|
Стоимость
|
||
|
Компанія Apple провела традиційну осінню презентацію, на якій представила нові моделі смартфонів: iPhone 14 та iPhone 14 Plus. Новинки отримали схожий на попереднє покоління дизайн, проте на відміну від лінійки iPhone 13, в якій була mini-версія, цьогорічна базова серія смартфонів Apple пропонує 6,7-дюймовий iPhone 14 Plus.
Матеріали корпусу обох моделей не змінилися, виробник використав скло Ceramic Shield на фронтальній панелі, загартоване скло на тильній та алюмінієву рамку. Присутній захист від води та пилу IP68. Розміри iPhone 14 складають 146,7х71,5х7,8 мм, при вазі 172 грами, а 14 Plus, звісно, більший, та має розміри 160,8х78,1х7,8 мм при вазі 203 грами.
В iPhone 14 використовується 6,1-дюймовий OLED-екран Super Retina XDR з роздільністю 2532х1170 точок. У Plus-версії, як вже зазначено вище, діагональ більша – 6,7-дюйми з роздільністю 2778х1284 точок, проте технологія екрана та сама – OLED.
На жаль, лінійка iPhone 14 не отримала дисплеї з частотою оновлення вище 60 Гц, хоча зараз навіть відносно недорогі Android-смартфони мають екрани 90 Гц та більше. Проте в іншому Apple все ж таки використала якісні матриці з зображенням широкої гами кольорів DCI-P3, максимальною типовою яскравістю 800 ніт, та підвищеною до 1 200 ніт для зображення HDR.
Минулого року Apple разом з iPhone 13 представила 5-нанометровий чип Apple A15 Bionic з високим рівнем швидкодії, і в цей раз вирішила не міняти його в нових iPhone 14. Проте чип дещо покращили, тепер він має не 4, а 5 ядер в графічному процесорі, що має покращити швидкодію в іграх.
Як і попередники, iPhone 14 та 14 Plus мають дві основні камери:
- 12-мегапіксельну ширококутну з фокусною відстанню 26 мм, діафрагмою f/1.5, 100% фокусуванням на рівні пікселів, 7-елементною оптикою та стабілізацією на сенсорі;
- 12-мегапіксельну надширококутну 13 мм, діафрагмою f/2.4, кутом огляду 120°, 5-елементною оптикою та електронною стабілізацією.
Основне нововведення тут в більшому сенсорі ширококутної камери, пікселі якого виросли до 1,9 мкм, в той час, як в iPhone 13 – 1,7 мкм. Отже, модуль зможе захоплювати більше світла, що особливо корисно для нічної зйомки. В Apple кажуть про 49% покращення нічної зйомки (що б це не означало), але не тільки завдяки більшій матриці, але й через покращення алгоритмів. Минулорічний режим Deep Fusion, який використовував машинне навчання для покращення знімків, збільшуючи деталізацію та зменшуючи шуми, цього року був вдосконалений. Оновлення Apple називає Photonic Engine, тепер машинне навчання буде застосовуватися частіше та у більшій кількості сценаріїв.
Можливості запису відео в iPhone 14 та 14 Plus також стали краще. Обидві моделі вміють робити 4K відео в стерео при 24 fps, 25 fps, 30 fps та 60 fps, 1080p при 25 fps, 30 fps та 60 fps, 720p при 30 fps. А режимі Cinematic – до 4K HDR при 30 fps.
Стабілізація основної камери на сенсорі та машинна постобробка відео дозволили Apple додати режим запису, в якому смартфон імітує екшн-камеру та намагається максимально стабілізувати відео. По суті цей режим імітує окремий гімбал та записує 2,8K відео при 60 fps.
Зйомка відео в HDR Dolby Vision так само доступна з роздільністю 4K до 60 fps, а сповільнена зйомка – в 1080p при 120 fps чи 240 fps. Також можна записувати тайм-лапс відео зі стабілізацією.
Фронтальна камера TrueDepth також оновилася. Apple використала 12-мегапіксельний сенсор з діафрагмою f/1.9, 6-елементною оптикою та електронною стабілізацією. Проте в цей раз у камері є автофокус. Окрім зйомки селфі, TrueDepth разом з проєктором точок та інфрачервоною камерою використовуються для роботи системи розпізнавання обличчя FaceID, з якою можна розблоковувати смартфон та робити покупки через Apple Pay.
iPhone 14 та 14 Plus можуть працювати в мережах 5G, підтримують Wi‑Fi 6 2×2 MIMO, Bluetooth 5.3, UWB (для просторового аудіо та не тільки) та NFC. А для роботи системи позиціювання використовуються модулі GPS, GLONASS, Galileo, QZSS та BeiDou.
На цей раз велику частину презентації Apple також присвятили новій системі екстренного зв’язку через супутник, яку компанія назвала Emergency SOS. Вона дозволяє iPhone 14 та 14 Plus відправляти повідомлення службам порятунку через супутник там, де немає покриття мобільних операторів. Для роботи системи смартфон потрібно буде направити прямо на супутник. Для цього Apple додала в iOS 16 спеціальний застосунок, який дозволить визначити положення супутників.
Окрім виклику екстренних служб, супутниковий зв’язок можна буде використовувати для того, щоб надсилати своє місцеперебування довіреним контактам через Find My iPhone.
Emergency SOS поки що буде працювати тільки в США та Канаді. Власники iPhone 14 та 14 Plus зможуть користуватися сервісом безплатно протягом двох років.
Також цікаво, що Apple почала відмовлятися від слота для SIM-карт, його має замінити електронна eSIM, яка дозволяє додавати послуги мобільного оператора в смартфон, не використовуючи фізичну картку. Від компанії можна було б очікувати повної відмови від слота для SIM, як це було з роз’ємом для навушників, проте вона вирішила не поспішати. Поки що iPhone 14 та 14 Plus без слота для SIM-карт будуть продаватися лише в США. Для тих, хто користується двома мобільними номерами, в Apple навіть додали підтримку двох eSIM.
Ще одне нововведення в iPhone 14 та 14 Plus – це автоматичне виявлення автомобільних аварій. Завдяки акселерометру та гіроскопу смартфони будуть визначити, що користувач їде в авто, і якщо він потрапив в аварію, то запропонують викликати допомогу.
Компанія Apple традиційно не розкриває місткість акумуляторів своїх смартфонів, проте ділиться відносними цифрами автономності, які, як правило, потім підтверджуються під час тестів. Отже, iPhone 14 має забезпечувати 20 годин відтворення відео, до 16 годин відтворення онлайн відео та до 80 годин програвання аудіо. iPhone 14 Plus компанія називає смартфоном з найбільшою автономністю серед усіх iPhone, відповідно, він відтворює відео 26 годин, онлайн відео – 20 годин та аудіо – 100 годин.
Обидві моделі підтримують швидку зарядку через порт Lightning до 20 Вт та заряджаються до 50% за 30 хвилин. Нагадаємо, що зарядний пристрій не йде в комплекті. Окрім провідної, також можна використовувати магнітні зарядки MagSafe до 15 Вт та безпровідні за стандартом Qi до 7,5 Вт.