Новий iPhone 13 (2021)

14 вересня 2021 року світові було презентовано iPhone 13, iPhone 13 mini, iPhone 13 Pro й iPhone 13 Pro Max. Лінійка смартфонів здивувала прихильників, бо отримала купу крутих оновлень. Топовий чіпсет, чудовий дисплей, оновлений обсяг пам’яті та оптимізована камера — все це про новий айфон. Купити iPhone 13 в інтернет-магазині Свайп можна не виходячи з дому.

Моделі

Модельний ряд відповідатиме рішенню минулого року. Отож, маємо чотири версії смартфонів: iPhone 13 Mini, iPhone 13, iPhone 13 Pro, iPhone 13 Pro Max. Ймовірно, що версія “міні” тішитиме в останнє, бо ходять чутки, що вона не така популярна як інші, тому не приносить значного доходу корпорації. Випуск міні-версії пояснюється тим, що на сучасному ринку мало компактних смартфонів зі значною потужністю.

Між собою моделі відрізняються розміром, особливостями камер, технічними параметрами та іншими аспектами. Далі розберемось у всьому більш детально та дізнаємось, що нового в Айфон 13.

Зовні пристрої подібні на айфони 2020 року випуску, але маємо нові кольори. Відтак замість фіолетового та зеленого відтінків з’явились рожевий та блакитний, а у професійній версії ще й небесно-блакитний.

Для корпусу застосували алюміній, тому пристрої достатньо легкі та при цьому цупкі. Покриття Ceramic Shield з тогорічних версій, надійно захищає дисплей. На останньому є виріз для датчиків та динаміка. Гривка зменшилась, адже елементи в ній оптимізували, тому площа скоротилась на 20%. Елементи керування залишились на звичних місцях.

Моделі 13 та міні на задній поверхні зі скла мають видозмінений блок камер. Це ширококутний та надширококутний сенсор, котрі виступають над поверхнею. Модулі тепер розташувались за діагоналлю, а спалах “переїхав” в кут. Дане рішення зумовлено збільшенням сенсорів (тепер вони ще потужніші).

Професійні версії стандартно мають три об'єктиви по 12 мегапікселів: ширококутний, надширококутний та телефото.

Хоча розширення камер не змінилось, вони роблять фото значно вищої якості. Ширококутний сенсор збільшив чутливість на 40%, а головний — на 15%. Завдяки апертурі f/1.5 можна створювати фото в будь-яких умовах не втрачаючи якості. З нового — поява системи оптичної стабілізації зі зсувом матриці. Це означає, що фільмувати можна навіть у русі. Технологію Smart HDR 4 покоління та нічний режим тепер мають всі камери. Smart HDR вміє самостійно регулювати ступінь освітлення, контрастності й тон шкіри. Ще один новий режим під назвою “Кіноефект” дозволяє користувачу міняти фокус об’єктів. Ці інструменти гарантуються створення контенту професійного рівня.

Фотографічні стилі — ще одна новинка. Користуватись можна як під час обробки, так і під час фільмування. Якщо звичайні фільтри накладаються цілісно, то фотографічні стилі пропонують локальне застосування для необхідних ділянок. Можна посилювати колір, змінювати відтінок шкіри та інші опції корегування.

Робити якісні кадри в умовах поганого освітлення допомагає Deep Fusion. Створюючи кілька кадрів з різною експозицією, айфон вибирає кращі ділянки та формує кінцеве фото з високою чіткістю.

Вся тринадцята лінійка отримала OLED-дисплеї Super Retina XDR. Головна особливість в тому, що кожний піксель має окрему підсвітку. Чорний тут по справжньому чорний. Така глибина та натуральність досягається шляхом вимкнення пікселів.

На презентації заявлено, що матриця стала яскравішою на 28%. Робоча яскравість має 800 кд/м2, а в режимі HDR сягає 1200 кд/м2. 

Професійні версії стали власниками технології ProMotion, де адаптивна частота оновлення доходить до позначки 120 Гц. Пристрій самостійно регулює її в залежності від ваших потреб. Логічно, що переглядаючи відео, вам не знадобиться вся потужність. Така адаптивність добре впливає на енергоефективність смартфона.

Всі моделі підтримують технологію True Tone. Вона відмінно підлаштовує колірну температуру до навколишніх умов. Це досягається шляхом використання спеціальних датчиків, що відстежують баланс білого.

Кожний з чотирьох смартфонів отримав інноваційний чіп A15 Bionic. Він значно кращий за попередню версію, бо його енергоефективність зросла на 15%, а продуктивність при цьому стала вищою. Чіпсет виконали за 15-нм процесом. Процесор містить 6 ядер: чотири з них працюють на частоті 1,8 ГГц, а два — на 3,2 Гц.

За обробку графіки відповідає система з чотирма ядрами. На додаток маємо Neural Engine з 16-ма ядрами. Саме ця система відповідає за бездоганне функціонування штучного інтелекту. Пристрій її використовує в найрізноманітніших процесах. Наприклад, що стосується фото, то тут не все заслуга об’єктивів. Відтак, за деталізацію кадрів відповідає не оптика, а оптимізовані алгоритми.

Обсяг оперативної пам’яті також не залишає байдужим. Для базових версій впровадили 4 гігабайти, а для професійних — 6 гігабайтів. Ці показники неймовірно круті.

Вбудована пам’ять також змінилась. Тепер її мінімальний обсяг складає 128 Гб. Нарешті виробник відмовився від компактних 64 Гб. Логічно, що для сучасних потреб такої кількості гігабайтів вкрай мало. Крім цього в базових айфонах можна вибрати 256 або 512 Гб. Максимальна постійна пам’ять у версіях Pro — 1 терабайт. Ось це дійсно можна не хвилюватись про брак місця на смартфоні.

Стосовно автономності: виробник надалі не розголошує відомості про акумулятор. Проте можемо бути впевненими, що потужність батарей в нових айфонах зросла. Не дивлячись на приріст продуктивності, маємо досить пристойний показник функціонування на одному заряді. Далі пропонуємо розглянути як змінились батареї iPhone 13:

 

Модель

Обсяг акумулятора

Приріст обсягу

iPhone 13 Mini

2406 мАг

9%

iPhone 13

3095 мАг

15,1%

iPhone 13 Pro

3095 мАг

11%

iPhone 13 Pro Max

4352 мАг

18,5%

 

Отож, показники вражають. Тепер не доведеться хвилюватись, де зарядити смартфон посеред робочого дня. Навіть за умови активної експлуатації, його автономності вистачить більше, ніж на звичайний робочий день. До речі, це стане перевагою й для геймерів, адже місткі ігри не надто енергоефективні.

Спосіб захисту даних залишився сталим. Хоча й відбулись фізичні зміни в ділянці з фронтальною камерою та системою датчиків True Depth, це не вплинуло на принцип роботи сканера Face ID. Пристрій відмінно розпізнає обличчя власника та спрацьовує вкрай швидко. Майже в темряві чи при яскравих променях сонця — датчикам айфона нічого не завадить. Круто, що він впізнає вас навіть у сонячних окулярах. Виключення — маска, проте сподіваємось, що скоро забудемо про цю незручність.

Розмовний динамік переїхав вгору, адже гривка змінила свій вигляд. Якість звучання та гучність далі вражають. Навіть в шумному місці вам буде зручно вести телефонну розмову. Відповідає за це мікрофон у тандемі з системою поглинання шуму. Головний динамік також не розчарував. Незалежно, що він буде озвучувати, адже гучності вистачить для будь-яких потреб. Для відтворення музики в навушниках виробник радить використовувати безпровідну гарнітуру, адже й роз’єму для провідних аксесуарів не лишили. Але якщо ви прихильник класичних амбушурів, то доведеться придбати спеціальний перехідник.

Цього року оновлення лінійки нових смартфонів Apple стали вдалими, тому радимо купити iPhone 13 в інтернет-магазині Свайп.

Дата виходу

Масштабні презентації корпорації Apple зазвичай припадають на осінь. Так сталось і цьогоріч, тому новий iPhone 13 показали 14 вересня на традиційному заході. 

Ціна

Купити новий iPhone 13 в інтернет-магазині Свайп можна за такими цінами:

Apple iPhone 13 mini 256GB Blue (MLK93) — 31 538 грн

Apple iPhone 13 256GB Pink (MLQ83) — 32 608 грн

Apple iPhone 13 Pro 512GB Sierra Blue (MLVU3) — 51 601 грн

Apple iPhone 13 Pro Max 128GB Gold (MLL83) — 49 461 грн

Apple iPhone 13 Pro Max 1TB Graphite (MLLK3) — 77 548 грн

Всі смартфони отримують гарантію на 30 днів. Гарантійне обслуговування завжди можна продовжити за додаткову платню.

Кольори

iPhone 13 та міні представлені в корпусах з алюмінію у п’ятьох дивовижних кольорах: сяюча зірка, синій, рожевий, темна ніч та класичний червоний. Для професійних версій підготували дещо інше колірне оформлення. iPhone 13 Pro й Pro Max є у срібному, золотому, графітовому та небесно-блакитному кольорах. Останній новий, тому ймовірно, матиме великий попит.

Дизайн

Редизайн — не часте явище для Епл. Враховуючи, що тотальні оновлення смартфони отримали у 2020 році, логічно, що в цей рік значних змін не варто чекати. Це не погано, адже дизайн лишається актуальним, привабливим та неповторним. Відрізнити нову модель від старої досить просто. 

Перш за все, змінився розмір корпусу та вага. На ергономічності це не позначилось. Блок камер — головне оновлення. Наприклад, в молодших версіях об’єктиви змістились і тепер розташовуються діагонально. Зумовлено це тим, що вони збільшились, тому більше не можуть знаходитись у звичних місцях. Отож, блок камер став більше, тому кейси з 12 лінійки вже не підійдуть.

Матеріали корпуса залишили без змін. Як і раніше це скло з двох сторін та грані з алюмінію. Покриття Ceramic Shield захищає від пошкоджень. За стандартом IP68 виконано захист від пилу та вологи. Відтінки корпусу також змінились. А ось кнопки та роз’єм залишились на звичних місцях.

Помітною зміною стало зменшення “чубчика” на дисплеї. Шляхом оптимізації датчиків True Depth та міграції динаміка, “гривці” вдалось “схуднути” на цілих 20%.

Новий процесор

Вже стандартно купертинівці для нової лінійки застосовують чіп іншого покоління. Цього раз це Apple A15 Bionic, що має значні відмінності від попередньої версії. В серці 6 ядер. З них 4 енергоефективних та 2 високопродуктивних. Додатково маємо 16-ти ядерний Neural Engine, необхідний для виконання задач штучного інтелекту. Що стосується графічного елементу, то базові версії отримали по 4 ядра, а професійні — по 5. Процесори айфонів вважаються найпотужнішими на ринку. 

Оперативна пам’ять айфон 13 та міні складає 4 гігабайта, а ось для версій з додатком Pro підготували цілих 6 гігабайтів. 

Що стосується накопичувача, то виробник прийняв раціональне рішення, відмовившись від обсягу на 64 Гб. Натомість мінімальна цифра вбудованої пам’яті — 128 Гб. Круто, що цього разу з’явились версії на 1 терабайт (тільки Pro, Pro Max). Якщо ви хочете зберігати багато контенту та містких додатків, ігор, то такий варіант стане відмінним вибором.

Корпус майже не нагрівається. Ледь помітне тепло можна відчути при тривалому використанні камери або з великими іграми. В інших випадках ви не помітите завантаження пристрою.

Швидкодія нової лінійки вражає. Далі не існує задачі, котра завантажила б повністю процесор. Цей крок класний, адже Епл дбають про своїх користувачів та створюють смартфони, котрі будуть актуальними ще кілька років.

Переваги покупки нового iPhone 13 у Свайп

Сертифіковані iPhone 13 за оптимальною ціною вже чекають вас в інтернет-магазині Свайп. На сайті доступний широкий асортимент товарів легендарного виробника Apple. Оформлення замовлення займе кілька секунд, а з питаннями радо допоможуть наші менеджери. Всі пристрої мають гарантійний термін з можливістю його продовження. Також пропонуємо покупки з розтермінуванням. Купити iPhone 13 можна не виходячи з дому, адже по всій території України діє доставка. А ще з нетерпінням чекаємо вас у наших фізичних магазинах.