З появою порту USB-C у смартфонів iPhone 15, iPhone 15 PlusiPhone 15 Pro та iPhone 15 Pro Max з'явилася ще одна можливість - заряджати інші гаджети.

Що це означає

Блогер Маркес Браунлі (Marques Brownlee) опублікував відеоогляд новинок Apple і з'ясував, як працює нова функція. Отже, порт USB-C дає змогу заряджати смартфони, смарт-годинники, бездротові навушники та інші пристрої.

Якщо підключити до iPhone 15 iPhone з Lightning - він почне автоматично заряджати старішу модель. У всякому разі, енергія подається на iPhone з портом Lightning, навіть якщо iPhone 15 розряджений. Якщо ж використовувати дві будь-які моделі лінійки iPhone 15, заряджатися буде той, у якого менший заряд акумулятора.

Якщо ж, навпаки, до розрядженого iPhone 15 під'єднати Android-смартфон з USB-C і підтримкою Power Delivery, останній виступить як павербанк. Якщо ж підтримки Power Delivery немає, результат непередбачуваний: неможливо передбачити, який телефон буде зарядним пристроєм, а який заряджатиметься.

Але майте на увазі, що iPhone 15 не стане повноцінним зовнішнім акумулятором, оскільки швидкість зарядки становить лише 4,5 Вт. Цього достатньо для невеликих пристроїв, таких як навушники Apple Watch, але не для смартфонів.