Який iPhone краще 13 чи 11. У чому різниця?

Сьогодні ми порівняємо два смартфони різних поколінь: iPhone 11 та iPhone 13. Між ними різниця у два роки, різні процесори та особливості дисплеїв. Далі ви знайдете характеристики, результати тестувань та особливості кожного зі смартфонів. Купити iPhone 13 та iPhone 11 доступно в інтернет-магазині Свайп.

Ключові відмінності

Пропонуємо розглянути головні особливості та різницю між двома пристроями:

 

iPhone 13

iPhone 11

Процесор

A15 Bionic

A13 Bionic

Дисплей

Super Retina XDR OLED

Liquid Retina HD LCD

Основна камера

Подвійна, обидва сенсори по 12 Мп

Подвійна, обидва сенсори по 12 Мп

Фронтальна камера

12 Мп

12 Мп

Обсяг накопичувача

128/256/512 Гб 

64/128/256 Гб

Автономність

19 годин

18 годин

Розмір

6,1 дюйма

6,1 дюйма

 

Наведемо кілька особливостей на користь iPhone 13:

 • OLED-екран (замість IPS-панелі)

 • яскравість дисплею на 26% більша (810 проти 645 ніт)

 • збільшена щільність пікселів (460 та 326 ppi)

 • за результатами бенчмарків продуктивність вища на 17%

 • рамки зменшені на 7% збільшили корисну площу дисплею

 • смартфон свіжіший на 2 роки

 • краща якість фото

Огляд

Порівняти два легендарних смартфони — не так просто, як може здаватись, на перший погляд. Перехід між двома поколіннями має безліч нюансів, котрі варто зазначити. Далі ми детально порівняємо ключові характеристики двох Айфонів.

Ціна якість

Купити iPhone 11 можна від 18 264 гривень за конфігурацію з найменшим обсягом пам’яті. У той час купити iPhone 13 в інтернет-магазині Свайп можна від 28 638 гривень. Дорожче, але і можливості зовсім інші.

Тести та характеристики

Між двома смартфонами різниця цілих два роки, логічно, що характеристики дуже змінились. Збільшений обсяг пам’яті, поява 5G — і це далеко на кінець. 

Новий айфон підготував для вас чіп сучасного покоління, але при цьому старший смартфон, добре справляється зі складними завданнями. Звичайно, процесор A15 Bionic значно потужніший, тому його можливості цілком підійдуть для вимог завтрашнього дня.

На зворотній панелі обидва телефони мають два об’єктиви по 12 мегапікселів. Їх характеристики дуже подібні, але тринадцятий має оновлені функції. Наприклад, покращену оптичну стабілізацію картинки зі зсувом датчика, діафрагму f/1,8. Також він вміє записувати відео в форматі Dolby Vision HDR та у кінематографічному режимі.

Екран

Одна з головних відмінностей між смартфонами — матриці дисплею. На старішій моделі стоїть звичний IPS-екран, що має розширення HD+. Насправді це хороший дисплей, просто в наш час трохи застарілий. Тут ми не побачимо максимальної контрастності, але ніякої зернистості теж немає, хоча й впроваджено розширення HD+.

Діагональ 6,1” може здаватись схожою, але елементи, з яких екран створено — різні. Саме тому, Айфон 13 — впевнений переможець.

Матриця в 13 значно краща, але й дорожча. Для нього застосували OLED з розширенням FHD+, Dolby Vision та HDR 10. Якість картинки вражає, адже тут вище пікова яскравість та контрастність. У порівнянні з 11 є мінус: тринадцятий має ШІМ, що швидше втомлює очі у деяких користувачів.

Яскравість нової OLED-панелі — 800 ніт. Це дозволить користуватись гаджетом під променями сонця без жодних незручностей.

IPS панель пропонує хорошу якість зображення. Якщо ви не дуже прискіпливі, то її можливостей цілком вистачить. Але варто пам’ятати, що нова модель дає яскравіші та максимально наближені до натуральних кольори. Приглушені пікселі роблять особливий акцент на чорних деталях.

“Гривка” в новій версії “схудла” на 20%. В тандемі зі зменшеними рамками, маємо більшу площу корисного простору.

Дизайн та корпус

Зовні Айфон 13 дуже подібний на 12 модель. Майже такий самий, за виключенням розмірів. Він легший за Айфон 11, що має плоскі грані. Фактично маємо 174 грами проти 194 грамів, хоча діагональ дисплею в обох однакова.

Головна відмінність полягає у тому, що новіший пристрій підтримує магнітні аксесуари MagSafe. Не тільки зарядні пристрої, але й чохли та подібні речі.

iPhone 13 надійно захищений панеллю Ceramic Shield, що аналогічна тогорічній моделі. Це означає, що тринадцятка вдвічі стійкіша до падінь, в порівнянні з 11.

Рівень водонепроникності в обох версіях однаковий — IP68, але новіший айфон краще захищений. Його можна занурювати у воду до 6 метрів, що вдвічі більше за можливості одинадцятки.

Зі спільного — порти Lightning та виріз на дисплеї. Хоча “гривка” в останній моделі зменшилась. Відмінності бачимо й у кольорах. iPhone 11 є у таких відтінках:

 • зеленому

 • фіолетовому

 • жовтому

 • чорно-білому

 • червоному

У той час iPhone 13 зовсім в інших:

 • Pink

 • Blue

 • Midnight 

 • Starlight

Бачимо, що відмінностей дійсно багато: від підтримки магнітних аксесуарів до кольору оформлення корпусу.

Бенчмарки

Згідно з тестуваннями Geekbench знаємо, що продуктивність нового смартфона зросла щонайменше на 30%. І це дивовижно.

Програмне забезпечення

Обидва пристрої підтримують нову iOS15. Відмінність в тому, що iPhone 11 з коробки має iOS 13, а iPhone 13 — iOS 15. Цілком логічно, що новіша модель довше підтримуватиме оновлення, тому тривалість її актуальності значно вища.

Батарея

Спершу дізнаємось, яка місткість батареї в обох девайсах:

 • iPhone 13 — 3240 мАг

 • iPhone 11 — 3110 мАг

Новіша модель має більш енергоефективний процесор та більшу потужність батареї, тому працює довше. Епл гарантують 19 годин мультимедіа, у той час, як в 11 версії було 17 годин.

Тести автономності

В обидвох смартфонах стоїть хороша начинка, але різних поколінь. На старшій моделі — A13 Bionic та на новій — A15 Bionic, виконаний за 5 нанометровим процесом. Логічно, що продуктивність iPhone 13 значно вища, але це не єдина перевага. Новий чіп більш енергоефективних та дає можливість записувати відео в кращому форматі (Dolby Vision та HDR).

Що стосується швидкості роботи, то звичайний користувач не помітить суттєвих змін. Кожний зі смартфонів легко впорається навіть зі складними задачами. Обсяг оперативної пам’яті однаковий — 4 гігабайти.

Де краще камера iPhone 13 чи iPhone 11?

Ще одна відмінність — розташування камер на задній панелі. Якщо ви думаєте, що Епл просто змінили їх локацію і на цьому зміни закінчились — ви помиляєтесь. В новій моделі лінзи збільшились, тому розташування у звичному форматі було неможливим. Тепер ширококутний та надширококутний аналогічні розташуванню версії Pro. 

Камера одинадцятки:

 • 12 мегапікселів, розмір яких 1.4 мкм

 • ширококутна камера також 12 Мп

Камера тринадцятки:

 • основна на 12 Мп, де замість звичайної оптичної стабілізації використовується карданна. Це означає, що замість зміщення оптики зміщується безпосередньо сенсор матриці)

 • ширококутний об’єктив на 12 мегапікселів

Айфон 13 фотографує краще, адже тут є нова система стабілізації, залізо та операційні особливості. В цей час варто зазначати, що Айфон 11 також пропонує високу якість фільмування. Навіть більше, на дисплеї смартфону ви не побачите суттєвої різниці між кадрами обох моделей.

Можливості селфі камери майже однакові. Обидва датчики з розширенням 12 мегапікселів, 4032х3024 та апертурою f/2.2. Відмінність полягає у типі вбудованого сенсора.

Покращення є й у нічному режимі, особливо з ширококутним об’єктивом. Поява кінематографічного режиму — новий крок. Його можна назвати відеопортретним режимом. При фокусуванні на об’єкті він розумно розмиває фон, при цьому зберігається можливість ручних налаштувань.

Чи суттєві ці зміни, щоб вплинути на рішення? Залежить від того, наскільки для вас важливі можливості камер, особливо якщо це стосується відео. Айфон 13 пропонує більшу кількість можливостей. Але якщо для вас цей параметр не основний, то Айфон 11 — пристрій, котрий дозволить створити відмінні фото та відео.

Тести камери від DxOMark

За результатами цих тестувань знаємо, що якість фото та відео у 13 версії покращилось на 7%. Якщо говорити про підсумкову оцінку камери, то можливості об’єктивів в Айфоні 13 зросли на 9%.

Комунікації

В обох моделях є:

 • Wi-Fi 6

 • Bluetooth 5

 • NFC

 • GPS

Вони розширюють функціонал та такого переліку цілком достатньо для сучасних потреб. У двох версіях є можливість здійснення безконтактних платежів.

Звук

Для двох смартфонів використали круті стереодинаміки. Наявна підтримка Dolby Atmos. Якість звучання — неймовірна.

Інше

iPhone 11 та iPhone 13 належать до класу флагманів. Кожний з них пропонує багато корисних функцій та широкі можливості. Звичайно, що через новизну, тринадцятка — це новий етап в епосі смартфонів Apple.

iPhone 13 та iPhone 11, що вибрати?

Чи варто оновлюватись? Коли з’явився iPhone 12, власникам 11 моделі було важче відповісти на це питання. Але з iPhone 13 все зрозуміло без слів. Він пропонує новий та потужний процесор, покращені камери, більший обсяг пам’яті та автономності, оновлений дисплей й підтримку MagSafe.

Отож, якщо ви вже власник 11 моделі, то чи компенсує вона 13? Тут все залежить від ваших потреб та пріоритетів. Якщо для вас важливі можливості камер, збільшена автономність та кращий дисплей, то iPhone 13 — кращий вибір. При цьому, на даний час, iPhone 11 відмінно працює, впорається зі складними задачами та створить фото високої якості.

Переваги покупки Apple iPhone у СВАЙП

Ми пропонуємо широкий асортимент товарів за доступними цінами. На сайті swipe.ua ви знайдете безліч знижок та акційних пропозицій. Все одно бракує коштів? Тоді купуйте улюблену техніку Apple з розтермінуванням. Це можливо завдяки банкам, що з нами співпрацюють або скористайтесь власною кредиткою.

На всі товари надається гарантія. Мінімальний термін — 30 днів, з можливістю продовження до двох років.

Хвилюєтесь, що доведеться довго чекати замовлення? Хочемо вас потішити: відправлення замовлень відбувається щодня, крім неділі, а доставка актуальна для всіх міст України. Також будемо раді вас бачити у наших фізичних точках продажу.