Приховані функції нових айфонів 11/12/13

iPhone мають море цікавих функцій, про які ви навіть не здогадувались. Вони полегшують життя та оптимізують користування “яблучним” смартфоном. Далі ми розглянемо, що приховують наші пристрої та навчимось правильно користуватись секретними опціями iPhone 11, iPhone 12 й iPhone 13.

Приховані функції iPhone 13

Смартфони корпорації Apple, без зайвих слів, витвір мистецтва. Космічна начинка, неймовірні можливості, якісний дисплей, тривала автономність та безліч інших апаратних фішок. Але що ж приховує від нас це технічне диво? iPhone 13, як і старші моделі, має безліч прихованих особливостей, про котрі знає мало користувачів. Спробуймо розібратись у секретних опціях легендарних смартфонів.

Підтримка двох eSIM

Для цього смартфона Епл впровадили підтримку eSIM. Попередні моделі мали лише комбінацію з SIM та eSIM.

Кіноефект

Інноваційний режим, котрий дозволяє створювати по-справжньому професійні відео. Він ідеально розмиває фон, аналогічно портретному режиму. Автофокус вправно працює в режимі реального часу. Для цього він використовує сигнали акселерометра, щоб визначити рухи до предмета (людини) чи від них. Тепер можна створювати голлівудські кінострічки та дивувати своїх друзів у соціальних мережах. Круто, що фокус можна змінювати не тільки під час створення відео, але й на готовому матеріалі. Режим функціонує дуже плавно, гармонійно змінюючи фокус. Якщо хочете регулювати ефект глибини, то зробіть це під час фільмування або після.

Для того, щоб скористатись опцією “Кіноефект”, потрібно увійти в додаток Камера та вибрати бажаний режим. Пристрій самостійно розпізнає об’єкт та вдало розмиє задній фон. Для ручного керування потрібно просто доторкнутись до об’єкта на екрані. Зробіть кілька дотиків і, режим сам буде слідкувати за необхідним об’єктом.

Єдиний недолік — відсутність підтримки у форматі Full HD, де частота кадрів сягає 30 на одну секунду. Що ж, новий процесор А15 хоч і потужний, але поки що не всесильний.

Пошук у «Повідомленнях»

Раніше ця опція працювала настільки неякісно, що мала мінімальний попит. Але сьогодні все змінилось. Тепер пошук функціонує на найвищому рівні та розпізнає навіть окремі склади слова. Потрібно змахнути вниз і вам відкриється поле пошуку. Далі введіть бажане слово або його частину та Айфон швидко видасть результат.

Жести 3D Touch на всіх пристроях

Неочікувано для всіх інженери з Купертино відмовились від 3D Touch. Натомість тепер ці жести мають назву Haptic Touch або “Швидкі дії”. Вони використовують вібромоторчик Taptic Engine та пропонують чудовий зворотний зв'язок при дотику на дисплей. Тиснути потрібно до появи легкого вібрування під пальцем. Лише один жест і ви відкрили додаткові опції.

Стилі фотографій

Нова фішка iPhone. Фактично — це чотири повноцінних фільтри, котрі можна активувати ще до моменту знімання. На відміну від звичайних фільтрів, вони адаптуються до різних ділянок фото та, навіть, до шкіри. Отож, маємо такі стилі:

  • Теплий. Надає золотавого відтінку фотографіям.

  • Прохолодний. Синій колір додає холоду кадрам.

  • Контрастний. Робить тіні темними та додає контрастності картинці. Такі фото точно будуть виокремлюватись серед інших.

  • Насичений. У кінцевому результаті ви отримаєте неймовірно соковиті та насичені відтінки. Знімки у цьому стилі відзначаються натуральністю.

  • Стандартний. Пропонує найбільш реалістичну передачу всіх параметрів зображення.

З фотографічними стилями ви відкриєте для себе нові можливості фотографування. Користуватись ними максимально просто. Важливо, що вибрати їх можна до створення фото, а додати на вже готові не вийде. Отож, відкрийте Камеру та проведіть знизу догори. Далі виберіть позначку з трьома квадратами в куті дисплею. Так ви можете активувати різни фотографічні стилі. Тапайте по різних фільтрах та вибирайте той, що пасує до вашого кадру. Потім просто зробіть фото. Коли ви увійдете в застосунок Камера наступного разу, останній стиль вже буде активовано. Щоб прибрати його, скористайтесь кнопкою скидання налаштувань. 

Магніти

Пам’ятаєте, у 2020 році iPhone 12 дуже критикували через слабкі магніти, котрі погіршували користування новим зарядним пристроєм MagSafe. Нагадаємо, що MagSafe - це аксесуари, котрі кріпляться до задньої поверхні смартфона. Отож, минулого року всі магнітні гаджети просто випадали, варто було лише легенько доторкнутись до них. Внаслідок цього, левова частка користувачів відмовилась від цього класу аксесуарів. 

В iPhone 13 купертиновці покращують магніти, тому магнітні девайси будуть триматись більш надійно.

Нові алгоритми

  1. Nightmode та Smart HDR. Крім нової оптики, камери Айфон 13 оптимізували на програмному рівні. Унікальний алгоритм Smart HDR оновили до четвертого рівня. Інженери проаналізували безліч кадрів та створили оновлені алгоритми, котрі дозволяють робити прекрасні кадри як вночі, так і при яскравих променях сонця. Фото стали ще якісніші, а тон шкіри — натуральніше. Окремо варто виділити оптимізацію Нічного режиму для всіх об’єктивів.

  2. ProRes. Це відеокодек професійного рівня, котрий відмінно справляється з задачею редагування. Відео створюються у неймовірній якості, а монтаж пропонує швидке та зрозуміле редагування. Маленький недолік — такий контент займає багато пам’яті. Щоб повною мірою оцінити цю перевагу, радимо купувати модифікацію на 1 терабайт пам’яті.

Легкий на підйом

Саме так можна коротко схарактеризувати новенький iPhone 13. Хоча продуктивність яблучних смартфонів завжди була на висоті, тринадцята версія перевершила будь-які очікування. Продуктивність на космічному рівні забезпечує процесор нового покоління A15 Bionic. Створений за 5-нм процесом, він розв'язує задачі зі швидкістю блискавки.

На базі він має шість ядер. Як і раніше, чотири з них працюють на енергоефективність, а два — на продуктивність. Швидкість їх функціонування збільшилась на 50% в порівнянні з Айфоном 12. Можливо на практиці ви цього не помітите, але ж смартфон довго зберігатиме актуальність. На сьогодні, А15 — найпотужніший процесор сучасного технічного ряду. 

Круту обробку графіки гарантує чотириядерний процесор, котрий на 30% зростив свою швидкість. Монтувати відео, користуватись іграми та місткими застосунками тепер стало комфортно, як ніколи раніше. 4 гігабайти оперативної пам’яті дозволяють не тільки швидко запускати програми, але й перемикатися між ними без жодних очікувань.

Ще один помічник, котрий взяв участь в оновленні продуктивності — оптимізована система Neural Engine. Задачі машинного навчання виконуються ще чіткіше та швидше.

Приховані функції iPhone 11 та iPhone 12

Пропонуємо розглянути функції двох флагманів, про котрі ви, швидше за все, ще не чули. На презентації про них рідко йде мова, адже вони не є ключовими. Проте це не робить їх менш популярними. Дізнайтесь про особливості вашого айфона та як їх правильно використовувати.

Оновлення камери iPhone

Чіткий та насичений шрифт бачимо в оновленому додатку “Камера”. Якщо включити логіку, то його легко перенести в інші застосунки. Щоб скористатись такою можливістю, потрібно зайти в налаштування камери та у теці зі шрифтами вибрати “SF Camera”.

Наступне оновлення — це розширення камери. Його представлено в таких цифрах: 16:9. Щоб вибрати потрібне розширення, зробіть слайд просто у додатку та насолоджуйтесь різноманіттям нового айфона.

Але і це ще не все. Смартфон навчився сповіщати чи рівно він стоїть, якщо ви розташували його на поверхні для створення фото. Для цього на дисплеї висвітлюється відповідний знак.

Кадрування тепер доступне не тільки у звичному форматі. Після створення кадру, зайдіть в галерею та зробіть рух, аналогічний тому, як ви робите для зменшення картинки. Так створюється розширений кадр. Це дуже круто, якщо на площину фото вмістилось не все бажане або ви випадково обрізали пейзаж.

Приховування геолокації

Завдяки оптимізованим алгоритмам користувач легко може дізнатись, хто слідкує за його місцем розташування. Зробити це дуже легко. Спершу зайдіть у налаштування та знайдіть пункт “Конфіденційність”. Далі ви побачите строку “Геолокація”. Під нею ви побачите перелік застосунків, котрі слідкують за тим, де зараз знаходиться девайс. За бажанням можна відключити цю опцію: достатньо пересунути повзунок навпроти строки “геолокація”.

Приховані повідомлення

iPhone дбає про вашу конфіденційність, тому на екрані не зображається жодних повідомлень. Для того, щоб їх побачити, проведіть зверху вниз по лівій частині дисплею і ви побачите всі сповіщення, пропущені дзвінки й т.д.

Перемикання програм

Тепер перемикатися між улюбленими додатками стало як ніколи просто. Для зміни програми просто затримайте палець у верхній частині дисплея, проведіть донизу та затримайте на кілька секунд. Після такої легкої маніпуляції вам відкриється меню додатків. Закрити його також просто: достатньо змахнути вгору. 

Зміни у налаштуваннях 

Заблокувати екран чи виконати інші дії можна без зайвих рухів. Достатньо двічі або тричі торкнутись задньої поверхні смартфона. Щоб активувати опцію, зайдіть в налаштування, виберіть “Доступність” та “Дотик”. В кінці меню ви побачите стоку “Тильний дотик”, де можна виконати необхідні налаштування.

Приховані фото

Тепер контент, який ви не бажаєте бачити у загальній стрічці з фото та відео, можна приховати. Для цього необхідно перенести його в альбом прихованих. Щоб зробити це, варто вибрати потрібні файли, далі вибрати три крапки у правому верхньому куті. Кнопка “Приховати” надійно захистить ваші знімки від сторонніх очей. Переглянути їх можна в окремому альбомі, який ви можете відкрити у будь-який час.

Сповіщення про прочитане повідомлення

Якщо ви не хочете, щоб користувачі знали, що ви переглянули їх повідомлення в iMessage, то це легко зробити. Опцію сповіщення про перегляд можна виключати індивідуально для різних контактів. Для цього знайдіть позначку інформації, що розташувалась у правому куті зверху.

Індивідуальні налаштування клавіатури

Якщо вам зручно друкувати однією рукою, то ймовірно ви стикались з проблемою масштабів клавіатури. Ми знаємо як розв'язати цю проблему! Затисніть знак глобуса, розташований під клавіатурою і ви побачите навігацію зі стрілочками. Завдяки їй можна зменшити клавіатуру та зсунути вправо або вліво. В залежності якою рукою ви набираєте текст. Тепер не буде проблем з набором символів. Також активізувати клавіатуру для однієї руки можна в “Налаштуваннях” у відповідному контекстному меню.

Безпека на першому місці

Мало користувачів айфонів знають про існування режиму “Не турбувати”. Тільки уявіть, ваш смартфон самостійно вміє розпізнавати, що ви пересуваєтесь в автомобілі. Перебуваючи за кермом вкрай важливо не відриватися на зайві сповіщення. Щоб активувати цю опцію, перейдіть в Налаштування та вкладку “Не турбувати”. Тут потрібно поставити позначку у рядку “Не турбувати під час руху”. Також можна налаштувати автоматичні відповіді, котрі сповіщатимуть співрозмовнику, що зараз ви знаходитесь в русі. Так він буде знати, що ви зайняті та віддзвоните, як тільки зупините автомобіль.

Важливо! Якщо ви приєднаєте ваш смартфон до системи гучномовця шляхом використання Блютус, та опція активується самостійно.

Слідкування за активністю без додаткових програм

Багато людей завантажують або купують спеціальні додатки, котрі відстежують кількість пройдених кроків. Шкода, що не всі знають про програму “Здоров’я”, вбудовану просто у ваш Айфон! Більшість жодного разу не відкривали її.

“Здоров’я” чітко підраховує денну активність, виводить графіки та звіти за тиждень, місяць та рік.

Сканування документів

Таку маніпуляцію можна здійснити у “Нотатках”. Власнику смартфона Епл не доведеться завантажувати спеціальні додатки. Щоб створити скан-копію, натисніть значок “плюс” в Нотатках та виберіть “Сканування документів”.

Переваги покупки iPhone 11, iPhone 12 й iPhone 13 у СВАЙП

Swipe.ua — це море задоволення та найкращі ціни на техніку Apple. Купити iPhone 11, iPhone 12 й iPhone 13 у Свайп можна за пару кліків. Виберіть бажану модель, додайте в кошик та оформляйте замовлення. Недостатньо коштів, щоб сплатити всю суму відразу? Ми подбали про це, тому наші банки-партнери підготували для вас круті пропозиції розтермінування платежів. 

Відправлення ваших замовлень відбувається щоденно, крім неділі, а доставка діє у Київ, Житомир, Львів, Луцьк, Чернівці, Івано-Франківськ та будь-яке інше місто України. Також будемо раді вас бачити у наших фізичних точках продажу.