Навіщо потрібен iPhone 11

iPhone 11 — один з найдоступніших флагманів, випущених у 2019 році. Ключові нововведення — ширококутна лінза та впровадження “нічного режиму” для основної камери. Отож, чим цікавий смартфон?

Корпус / Екран / Продуктивність

iPhone 11 отримав привабливий зовнішній вигляд. Його передня панель оздоблена загартованим Gorilla Glass склом, котре має олеофобне покриття. Саме ця технологія захищає пристрій від відбитків пальців та дозволяє легко стерти їх у разі появи.

Зовнішня панель залишилася сталою: гривка в верхній частині, де розташовані датчики True Depth, Face ID та верхній динамік.

Грані смартфона закруглені, тому корпус виглядає тонким та елегантним. Рамки екрана дещо товщі, ніж у моделі Pro. Це пояснюється використанням LCD-екрану для iPhone 11. Його особливості не дозволяють зменшити рамки.

Матова рамка гарантує стильний вигляд. Вона не збирає плями від використання та має привабливий зовнішній вигляд.

Бічні грані містять кнопки гучності, вимкнення, а знизу розташувались:

  • динамік

  • мікрофон

  • порт Lightning

Зворотна панель має інший вигляд в порівнянні з моделями минулих років. Вона також має захист зі скла Gorilla Glass і не має напису iPhone. У верхній частині розташувався оновлений блок камер, що викликав значну увагу у користувачів.

iPhone 11 має IPS дисплей на 6,1 дюйма з розширенням 1792х828 пікселів. Екран дивовижний, а по кутах огляду він перевершить більшість смартфонів. Зображення зручно споглядати навіть під кутом 180 градусів, а кольори не перетворюються на відтінки

LCD-екран з технологією Liquid Retina забезпечує комфортне використання. Присутня True Tone, котра автоматично корегує колірну температуру, баланс білого у співвідношенні до навколишнього освітлення.

Частота оновлення сенсорного вводу складає 120 Гц, а частота оновлення екрану — 60 Гц. Максимальна яскравість Айфона 11 — 625 ніт.

Високу продуктивність iPhone 11 забезпечує оптимізований чипсет нового покоління A13 Bionic. Він функціонує завдяки шестиядерному процесору, що містить два високовідтворювальні, а чотири енергоефективні ядра. Оновлений графічний процесор отримав підтримку 4-ох ядерного дизайну, що був й у попередній версії чипсета. Продуктивність смартфона вражає! Він на 15% ефективніше та на 20% швидше. Neural Engine третього покоління відповідає за функції:

  • Deep Fusion

  • Night Mode

На момент випуску iPhone 11 є найпотужнішим смартфоном серед актуальних. Apple, що працює з власними мікросхемами не має конкурентів.

Комплектація смартфона 2019 року також змінилась. У пакуванні, крім гаджета, користувач знайде кабель Lightning, документацію.

Фішки iPhone 11

Фішки Айфона 11 вражають. В порівнянні з тогорічними моделями він отримав безліч цікавих оновлень.

  1. Чіп U1

Він став найбільшою загадкою iPhone 11. Це нововведення значно покращить роботу смартфона.

Полегшиться функціонування Airdrop. Наприклад, є потреба поділитись фото з певним користувачем, але навколо повно айфонів. Для того, щоб вибрати необхідний, достатньо помахати гаджетом у необхідну сторону.

Але це дрібнички, адже інноваційна фішка вміє більше. Вона функціонує за принципом технології Ultra Wideband, котра блискавично знаходить інші смартфони з U1, що є навколо. Це зручно для розблокування інших пристроїв та гарантує високий рівень безпеки. Наприклад, чіп може взаємодіяти з системою розумного будинку, розблоковувати автомобіль і т.д.

Пристрої з UWB споживають мінімум енергії, що є ще однією перевагою використання в порівнянні з технологіями Wi-Fi або Bluethooth, котрі вимагають більших ресурсів.

2. Вимкнення Face ID 

Face ID надійно захищає пристрій від зловмисників. А в новому iPhone 11 вона працює ще швидше. Недолік лише в тому, що розблокування доступно для будь-кого, хто підніме гаджет до обличчя власника.

Якщо потрібно екстрено вимкнути функцію, потрібно одночасно натиснути кнопки збільшення та зменшення гучності й бокову кнопку. Face ID вимкнеться всього за 4 секунди, а при наступному розблокуванні доведеться застосувати цифровий пароль.

Також цікава фішка в тому, що можна обирати певні програми, котрі відкриваються лише після ідентифікації власника.

3. Нова лінза

Місце телеоб’єктива зайняла надширококутна лінза. Отож, важливим нововведенням стала поява подвійної камери. Обидві лінзи інженери корпорації пов’язали анімацією з повільним переходом. 

4. Deep Fusion

Особливо якісними виходять денні кадри. Deep Fusion — це технологія допіксельного опрацювання фото з помірним освітленням, що відбувається завдяки застосуванню комп’ютерних алгоритмів. Функція поєднує цілих 10 варіантів одного кадру. Їх айфон створює за раз з довгою витримкою. Після цього нейропроцесор аналізує фото та створює кращий варіант, використовуючи кожний кадр.

Працюватиме він в залежності від умов освітлення та обраної лінзи. Усього доступно три режима. Звичайна лінза використовуватиметься для слабкого освітлення, теле-фото об’єктив — майже завжди, а для надширококутного підтримка функції відсутня.

Включення Deep Fusion автоматичне, а вимкнути її не можна.

5. Нічний режим

Головні зміни у камерах в основному програмні, а не фізичні. Але ключове — це поява нічного режиму, котрий відкрив нові можливості. Раніше власникам айфонів було доступно створювати кадри з тривалою витримкою, але для цього приходилось застосовувати інші додатки, адже стандартна “Камера” цього не підтримувала. Новий “нічний режим” в корпорації Apple — це не просто створення фото з довгою витримкою, а гармонійна робота механізмів машинного навчання в тандемі з основною камерою.

Працює він тільки з основним об’єктивом, а включення відбувається автоматично. Ручне включення недоступне, адже алгоритми смартфона самостійно визначають потребу активації нічного режиму.

6. Портрет

Наступна фішка iPhone 11 — можливість створювати портрети не тільки людей, але й предметів. Сприяє цьому поява надширококутної камери. Вона імітує процеси професійних фотоапаратів та передає дані про глибину кадра. Найкраще працює з предметами простої форми.

Також оновили фронтальний сенсор. На місці старого сенсора з’явився 23-міліметровий ширококутний об’єктив. Розширення — 12 мегапікселів. Доступний запис відео в розширенні 4К і 60 кадрів на секунду. Для слоуфі можливе фільмування до 120 кадрів на секунду.

7. Неймовірна автономність

Вже стандартно, що виробник покращує автономність акумулятора айфона. Інженери корпорації гарантують, що iPhone 11 функціонуватиме на годину довше за модель Xr.

Існує міф, що айфони мають слабкі батареї, але це не так, адже Епл щороку покращують їх автономність. 

8. Насичені кольори

Кількість колірних оформлень аналогічна попередній версії — їх шість. Відтепер вони стали ще стильніші, але не такі соковиті. Насиченим лишився тільки колір Product Red, а решту тонів стали пастельними та спокійними. Жовтий став менш насиченим, синій замінив м’ятний, а на місце коралового прийшов блідо-фіолетовий.

Обидва скла на панелях айфона найбільш цупкі на актуальному ринку техніки. Тому інвестиції корпорації Епл в компанію Coring, що створює загартоване скло, виявились успішними.

9. Haptic Touch

Ця технологія прийшла на місце 3D Touch. Для Haptic Touch застосували мотор Taptic Engine. Він гарантує чіткий тактильний відгук після дотику на дисплей смартфона.

Користувачеві сподобається iPhone 11 та його характеристики. Виробник покращив його сильні сторони та виправив слабкі. Особливо плідно працювали над камерою: вночі пристрій знімає кадри надзвичайної якості. Також покращили автономність і тепер iPhone 11 складе конкуренцію будь-якому смартфону Андроїд. Сканер обличчя Face ID надійно захистить пристрій від зловмисників та вбереже особисті дані.